Підготовка до пологів

Найбільше бажання жінки — мати дитину, піклуватися про неї, притискати її до себе, спостерігати, як вона росте, розвивається. Однак, мало хто замислюється про те, що вагітність і пологи — це не тільки величезне задоволення і радість, а й випробування.

 

 

До вагітності жінка могла легко керувати своєю вагою, скинути зайві кілограми при необхідності, зайнятися фізичними вправами або фітнесом. Можливість регулювати психологічний настрой також притаманна кожній людині: поліпшити настрій, скорегувати думки. Вагітною жінкою керує не тільки вона сама, а й керують гормони. Можливість корегувати вагу ускладнюється, поганий настрій коригується важко.

15e1a12cda82f6d3379233961d1b7573

 

 

В першу чергу, жінку лякають майбутні пологи і біль, яка, з її точки зору, буде обов’язково супроводжувати її під час пологів. Жінка боїться того, що під час пологів буде боляче, щось обов’язково станеться з нею або з малюком.

 

 

Страх перед появою малюка відчуває досить великий відсоток майбутніх мам, особливо, якщо вагітність перша. Молода мама боїться, що не зможе впоратися з малюком, не зможе кваліфіковано за ним доглядати, надати йому допомогу в разі потреби. Психологи пропонують, в цьому випадку, переключитися на більш приземлені думки і перспективи: якого кольору і фасону краще придбати коляску, ліжечко, ванночку? Які пелюшки і сорочечки приготувати маляті? Як краще обладнати йому кімнату? Багато мам заперечують, що купувати заздалегідь нічого не можна, так як це погана прикмета. Психологи пропонують в таких випадках не купувати, а просто планувати, можна при цьому записувати свої плани в спеціальний зошит. Час від часу вносити корективи в записи, змінювати плани в залежності від того, яку стать дитини визначить УЗД. Жінка повинна також розуміти, що материнський інстинкт, який прокинувся в момент появи малюка, підкаже і допоможе робити все правильно і своєчасно в догляді за новонародженим.

 

 

Крім страху болю під час пологів, страху за малюка після його появи на світ, вагітна жінка відчуває також страхи в період самої вагітності. Пов’язані вони, перш за все, з тим, що з малюком щось буде не так, якісь патології і пороки завадять йому народитися здоровим. Деякі матусі навіть бояться йти на УЗД, так як побоюються, що в процесі дослідження плоду, лікар виявить порок розвитку дитини. Особливо таким страхам схильні ті сім’ї, в яких були випадки народження немовлят з вадами розвитку, генетичними захворюваннями. У такій ситуації для жінки головним помічником буде її чоловік, який підтримає, допоможе розвіяти страхи. Допомога кваліфікованих психологів також не буде зайвою, і саме з такою метою в багатьох перинатальних центрах і пологових відділеннях працюють психологи, які пройшли спеціальну підготовку і сертифікацію.