Підготовка дитини до школи: про що слід подбати?

Початок навчання в школі — хвилююча пора, великий виклик і нова відповідальність для дитини. Вистачає турбот і у батьків. Необхідно купити шкільну форму, портфель, навчальні матеріали, канцелярію.

boy-286240_960_720Однак, зрозуміло, підготовка дитини до школи зовсім необмежиться лише покупками. Головне, дати дитині необхідний багаж знань, підготувати психологічно. Належну увагу потрібно приділити здоров’ю. На жаль, в нинішніх реаліях сколіоз та інші захворювання хребта стали звичайною справою. Ситуацію дещо згладжує поява в освітній системі електронних варіантів підручників. Як би не було, хвороби хребта залишаються дуже поширеними серед дітей і дорослих. Потрібно віддати належне вітчизняній медицині, яка, на щастя, не стоїть на місці. Наприклад, на ранніх стадіях лікування сколіозу є дуже ефективним. Не варто впадати у відчай і в тому випадку, якщо у дитини більше запущений варіант.

Бути може, повний перехід на такі сучасні форми дозволить розвантажити дитячі хребти. Але тут на перший план виходить вже інша проблема — зір.

Коли знайомити дитину з комп’ютером?

Велика кількість гаджетів зробила наше життя веселішим, зручнішим і різноманітнішим. Однак все більше людей відчувають проблеми із зором. Молоде покоління, на жаль, не виняток. Навпаки, активна робота за комп’ютером призводить до короткозорості та іншим відхилень навіть в самому ніжному віці. Відповідальні батьки не повинні пускати справу на самоплив. Надмірне захоплення комп’ютером, телефоном та іншими пристроями потрібно обмежувати. Свіже повітря, активний спосіб життя, правильне харчування — прості доданки нормального розвитку дитини, якими не можна нехтувати.

Деякі батьки зовсім забороняють дітям смартфони, ноутбуки, планшети та інші пристрої. На наш погляд, це інша крайність. Наша повсякденність немислима без комп’ютерної грамотності. Занадто пізнє знайомство з технікою може привести до відставання дитини від однолітків, що загрожує серйозними психологічними проблемами. Тому краще підпускати дитину до техніки обережно. Корисну інформацію на цю тему можна почерпнути в інтернеті. Однак консультація лікаря зовсім не буде зайвою.

Ще раз підкреслимо необхідність контролювати стан хребта. Пам’ятайте, що від нього залежить робота всіх інших органів і систем організму. У більшості випадків дитячий масаж при сколіозі дуже корисний.