Перший тиждень вагітності: відчуття і ознаки

Той факт, що перший день останньої менструації вважають початком вагітності, багатьом може здатися вражаючим, але це дійсно так. Оскільки в цей період організм майбутньої матусі активно готується до вагітності. Полягає це в повній перебудові гормонального фону нервовою системою. Сенсом цієї перебудови є підготовка яйцеклітини до запліднення. І хоча самого запліднення ще не відбулося, гінекологи вважають цей час першим тижднем вагітності.

test-na-beremennost1В цей підготовчий період дуже важливе для майбутньої матусі утримання від куріння і алкоголю, а також від прийому деяких фармацевтичних препаратів. Куріння може провокувати пошкодження кровоносних судин плаценти і тим самим знизити надходження плоду кисню, а також необхідних поживних речовин. Отже, це може негативно вплинути на розвиток плода. Відзначено, що у жінок, що палять народжуються діти з малою масою тіла. Крім того, куріння провокує передчасні пологи та вроджені аномалії. З цієї ж причини рекомендується також виключити пасивне паління під час перебування у приміщеннях з сигаретним димом.

Перед плануванням вагітності було б не зайвим відвідати стоматолога, з метою профілактики і лікування зубів. Широко відомо, що в період вагітності організм жінки виснажується, і зубки страждають в першу чергу, а лікування зубів в «положенні» дуже неприємне, оскільки знеболюючі засоби застосовувати не рекомендують.

В ідеалі потрібно відвідати гінеколога і зробити мікробіологічний аналіз мазків з піхви. Це дасть можливість уникнути загострення і лікування різноманітних захворювань під час вагітності, так як наявність бактерій в піхву може негативно вплинути на процес запліднення і вагітності. Партнер у свою чергу так само повинен подбати про майбутню дитину і відвідати уролога.

Деякі гінекологи рекомендують, до передбачуваної вагітності, визначити рівень гормонів ТТГ (тиреотропний гормон). Перевищення рівня цього гормону може негативно впливати на фертильність (здатність дозрілого організму виробляти потомство), а також здатний провокувати спонтанні викидні, і порушення розумових здібностей дитини.

Необхідні аналізи 

Ще один вид рекомендованих аналізи — серологічні тести на токсоплазмоз: визначення IgM, IgG і IgA антитіл. При наявності цих антитіл є велика загроза інфікування плода токсоплазмозом, що може призвести до викидня, аномалій у дитини, передчасних пологів або народження малюка в строк, але з вродженою інфекцією. Проявляється вроджений токсоплазмоз порушенням апетиту, підвищенням температури тіла, висипом, генералізованою лімфаденопатією (множинне збільшення лімфатичних вузлів), збільшенням селезінки і печінки, жовтяницею, гідроцефалією і судомами. Також можуть спостерігатися внутрішньомозкові ураження і запалення судинної оболонки ока та сітківки. Якщо ж IgM, IgG і IgA антитіла не виявлені, серологічні тести необхідно повторювати кожні 8 тижнів під час вагітності та у разі ураження здійснювати належне лікування.