Перший раз в басейн з дитиною. Частина 2

Дошкільнята і школярі повинні знати правила поведінки в басейні: добре поводитися, слухати тренера, не гратися в душі і на краю басейну.

1342999644_fun_tours

До першого-другого класу діти цілком можуть купатися в трусиках. Подбайте про те, щоб вони були чистими і сухими, а також про їх зміну — мало що може трапитися в басейні. Мокрі трусики не повинні просвічуватися — діти в цьому плані бувають дуже педантичні.

З третього класу однозначно на заняттях потрібні плавки і купальники. Вибирайте їх строго за розміром. Мокра тканина має властивість розтягуватися і буде заважати. Для дошкільнят вже обов’язковою умовою є наявність гумової шапочки і бажано окулярів. На ноги потрібно придбати гумові шльопанці, які не будуть ковзати на плитці, спадати і не дозволять дитині впасти при ходьбі. Для витирання потрібні як мінімум два рушники — для голови та для тіла. Перед заняттями потрібно прийняти душ, а значить, покладіть юному плавцю мильницю з милом і невелику мочалку. Ну, і, звичайно, що-небудь перекусити, бо після плавання розігрується апетит.

Школяру середнього і старшого шкільного віку знадобиться все те, що і школяру молодшого шкільного віку. Дівчаткам, особливо з довгим волоссям, можна покласти фен. Дізнайтеся в басейні, чи можна ним користуватися і навчіть дитину, якщо вона ще не вміє. Потурбуйтеся заздалегідь, щоб довге волосся було зібране в компактну зачіску, і на нього легко налазила шапочка. Потренуйтеся з дівчатками вдома. Мокре волосся, тим більше в холодну пору року — пряма причина захворювань.

Відвідування басейну є корисним в будь-якому віці. Якщо у вас і вашої дитини немає протипоказань, то не нехтуйте плаванням. Воно зміцнює м’язи, формує красиву поставу, розвиває серцево-судинну і дихальну системи. Допоможіть своїй дитині вирости здоровою!