Перші прогулянки в житті малюка

Перша прогулянка з малюком — неймовірна і хвилююча подія. Але з якого дня після виписки гуляти з новонародженим і скільки часу? Як одягати дитину, щоб їй не було ні холодно, ні жарко? Відповіді на поширені питання, наведені нижче, застережуть вас від невірних кроків.

1475149358_38b72e5882630fe36b1343625097ce2bКоли починати гуляти?

Виходьте на прогулянки з малюком на восьмий день його життя. Не забувайте про підгузник, на вулиці без нього не обійтися, адже малюк повинен бути у сухому одязі. Починайте прогулянки з тривалості в 15 хвилин. Щодня збільшуйте час перебування на вулиці, поки тривалість прогулянок не складе 3 години на день. Це стосується літніх теплих днів, коли погода сприяє тривалому перебуванню на свіжому повітрі.

У спекотну погоду гуляйте до 10 ранку або після 4 вечора, щоб не перегріти новонародженого.

Зимові прогулянки повинні тривати менше. Гуляйте до тих пір, поки дитині комфортно і тепло, але не більше 2 годин. Періодично перевіряйте ручки дитини.

При температурі нижче -10 градусів залишіться вдома або організуйте малюкові на балконі денний сон.

Важливо: залишайте малюка спати на балконі без нагляду, поки він не навчиться самостійно вставати на карачки або сідати.

Як одягати малюка?

Збираючись на прогулянку, спочатку одягайтеся самі, і тільки після цього одягайте дитину. В іншому випадку малюк спітніє і перегріється до виходу на вулицю.

Одягайте малюка так, як одягаєтеся самі. Додайте ще один шар одягу. Про всяк випадок прихопіть з собою дитячу ковдрочку.
Пам’ятайте: перегрів такий небезпечний, як і переохолодження. Дитині повинно бути тепло в одязі, але не жарко.

Де і коли гуляти?

Гуляйте з дитиною в проміжках між прийомами їжі. Так ви продовжите час спільних прогулянок і поліпшите сон малюка. Вибирайте для прогулянок сквери і парки, щоб дихати свіжим повітрям.

І не забувайте самі насолоджуватися прогулянкою!