Перші кроки дитини: місце для ходіння. Частина 1

Більшість дітей до року вже роблять перші спроби ходити. Але не всяка підлога підходить для початкових тренувань маленької людини в ходьбі. Малюк ще досить незграбний і його ноги будуть ковзати, і роз’їжджатися на гладкій підлозі, і він буде частіше падати

1375_art1Отже, для перших спроб ходити, не підходять слизькі підлоги (паркетна підлога або із дошок, покрита лаком, підлога застелена лінолеумом і так далі). Але так як саме ці підлогові покриття є найбільш популярними, то треба шукати вихід з положення, наприклад, застелити підлогу ковроліном або «м’якою підлогою» (екологічно спіненим полімером). І це важливо, так як у дитини, яка занадто часто падає і боляче вдаряється, може на досить тривалий час відпасти бажання ходити (повзати якось звичніше і безпечніше), тому свої перші кроки вона зробить зі значним запізненням.

Також має значення рівність підлоги. У будинку повинно бути як можна менше місць, де малюк буде спотикатися і знову ж таки, падати. Потрібно пам’ятати, що малюк, який тільки вчиться ходити, завжди вдаряється об пороги. А ще дітей ваблять сходи. Якщо у вашому будинку є сходи, на перший час обмежте доступ до них малюка.

На підлозі, на який починає ходити ваша дитина, не повинно бути ніяких килимів і доріжок, що «роз’їжджаються» та ніяких випадкових предметів. Незграбні малюки сильно ризикують впасти і вдаритися об який-небудь гострий кут. А травми надовго позбавляють дитину впевненості у своїх силах і послаблюють її прагнення швидше навчитися ходити.