Перші гроші дитини

Сучасні батьки вважають, що гроші навчають дітей самостійності та відповідальності. Але це не приходить само по собі. Дітям треба пояснити, як правильно поводитися з грошима.


20130428517d3ec99620cРекомендації психологів

Психологи радять давати дитині перші гроші з шести років. Вважається, що з цього віку малюк може оцінити ситуацію і сам прийняти складне рішення. Видавши дитині гроші, постарайтеся не обмежувати чітко, що вона може купити. Дайте їй можливість самій вирішити, як витратити виділену суму. Це навчить витрачати свої кошти доцільно. Якщо вона хоче купити іграшки, нехай купує. Швидше за все на вподобану іграшку доведеться назбирати, що також корисно, адже доведеться обмежувати інші витрати, або якщо куплена іграшка швидко набридне, надалі це навчить дитину утримуватися від імпульсивних покупок.

Майже доросла людина

Запропонуйте дитині вести записи своїх витрат, а потім роздумувати і аналізувати витрати, робити висновки. Батькам такі записи допоможуть контролювати дії дитини.

Мріяти і збирати

Гроші навчать дитину економії і плануванню. Поговоріть з нею про яку покупку вона мріє і порадьте відкладати частину коштів для здійснення мрії. При цьому треба пояснити дитині скільки грошей відкладати і скільки часу може зайняти накопичення потрібної суми.

Вироблення відповідальності

Не прив’язуйте гроші до гарної поведінки і високих оцінок. Дитина повинна засвоїти, що гроші дають — значить їй довіряють.

Так само, батьки повинні в доступній формі розповісти малюкові про сімейний бюджет. Як він формується: скільки заробляють батьки та скільки, і на що витрачають. В результаті дитина отримує ази фінансової освіти у межах можливостей свого віку.

Таким чином, наявність грошей, навчить дитину бути відповідальною, самостійною, цілеспрямованою і ці якості, безумовно, будуть їй корисні у майбутньому.