Перша допомога при переломі стегна

За даними статистики, серед всіх пошкоджень кісток людини перелом стегна зустрічається у 2,7% випадків. Подібні травми зазвичай супроводжуються больовим шоком і інтенсивною кровотечею, що призводить до серйозної шкоди для здоров’я постраждалої людини. При цьому лікування такого перелому вимагає досить тривалого часу. В процесі перелому у людини найчастіше страждають і великі судини, що призводить до серйозної крововтрати.

2107a-132Людина може втратити близько 1,5 л крові, що становить загрозу для життя. Крім цього, може спостерігатися травматичний шок, при якому потерпілому потрібно надати термінову медичну допомогу після перелому стегна. Перелом може діагностуватися на верхній частині, в області діафіза або виростків стегна. Травматологія відносить подібні пошкодження до тяжких травм, оскільки вони пов’язані з великою втратою крові і появою шоку. Щоб надати першу допомогу людині при переломі стегна, слід спочатку заспокоїти постраждалого, розповісти йому про майбутні заходи лікування. Далі потрібно максимально якісно зупинити кровотечу і дати хворому якийсь знеболюючий препарат.

На рану треба накласти асептичну пов’язку, якщо перелом є відритим. Після цього проводиться антишокова терапія і корекція травматичного шоку. Коли всі вищевказані інструкції будуть виконані, хворого слід максимально швидко транспортувати в лікувальну установу. Перед накладанням шини на місце, де є перелом стегна, слід дати людині знеболююче. Для цих цілей можуть використовуватися ненаркотичні та наркотичні препарати, що мають аналгетичну дію. Можна виділити декілька категорій людей, які потрапляють в групу ризику отримання подібних ушкоджень.

До них відносяться люди, вік яких перевищує 60 років, жінки, які знаходяться в постклімактеричному стані, люди, які страждають остеопорозом, а також всі, що страждають різними хронічними недугами в хронічній формі. Лікування перелому стегна може бути оперативним і терапевтичним. Перший вид лікування протипоказаний людям, у яких спостерігаються серйозні супутні недуги, а також симптоми старечого маразму. При цьому оперативне лікування є дуже ефективним, оскільки дозволяє повернути пацієнтові можливість рухатися в найкоротші терміни, видалити в процесі операції осколки кістки, ретельно зафіксувати ці осколки на кістки, а також запобігти можливим порушення серцево-судинної і дихальної системи.