Перша допомога і симптоми отруєння газом

CO або ж чадний газ, абсолютно не має кольору та запаху, а от виявити його в кімнаті досить важко. Подібний газ з’являється в результаті того, що відбувається згоряння суміші палива вуглецевого типу і кисню.
otravlenie-gazom-pervaya-pomoshh-i-profilaktika-2Отруїтися чадним газом можна при невірному використанні камінів, двигунів, що мають систему внутрішнього згоряння, а також порушуючи правила протипожежної безпеки. В результаті можуть бути найгірші наслідки.

Слід зазначити, що отруєння природним газом або ж CH4 може бути також дуже небезпечним. Однак газ побутового призначення, можна розпізнати по запаху і відчути, чого не скажеш про чадний газ.

 
Основні симптоми

 
В результаті скупчення значного обсягу чадного або ж побутового газу, може призводити до того, що кисень витиснится і відбудеться задуха.

 

Однак можна постаратися уникнути всіх найгірших наслідків, якщо заздалегідь знати якими можуть бути ознаки отруєння:

 

  • Болить, а також паморочиться голова;
  • В грудях відчувається стягування, биття серця стає частішим;
  • Нудить і спостерігається блювання;
  • Погана орієнтація в просторі, сильне виснаження;
  • Шкіра червоніє;
  • Свідомість втрачається або сплутується, починають з’являтися судоми.

 

 

Необхідна підмога

 

 

Спочатку слід піти з приміщення, в якому стався витік газу. Якщо ж можливості покинути приміщення немає, то слід якомога ширше розкрити вікно. Обов’язково потрібно перекрити газовий вентиль і надягти тканинний марлевий шматок або респіратор. Ніс і рот прикривається до того часу, поки не з’явиться можливість покинути будинок.

Скроні слід протерти нашатирем, а також вдихнути його запах. При відсутності нашатирю, слід взяти оцет.

Коли отруєна людина, отримує велику дозу газу, то її потрібно покласти на рівну поверхню на який-небудь бік і обов’язково дати гарячого чаю або кави.

До голови обов’язково прикладається щось холодне.

Якщо ж спостерігається зупинка серця, слід зробити масаж серця непрямого типу поряд зі штучним диханням.

Якщо ж допомога надається не вчасно, то, в результаті, може статись летальний результат або ж глибока кома. Дуже довге перебування в такому стані може привести до дуже серйозних наслідків.