Перманентний макіяж: перемога чи біда?

Він стає все більш популярним, ним хваляться знаменитості, і він, згідно з відгуками, забезпечує ідеальний зовнішній вигляд у будь-якій ситуації. Але що таке перманентний макіяж насправді? Це справжній прорив в косметології або, швидше, небезпечний метод?

N0rd_eiO9IcЛюди знайомі з татуюванням протягом тривалого часу, але перманентний макіяж – це «явище» кінця двадцятого століття. З винаходом електричної голки для татуювання, що дозволило значно поліпшити зображення, залишався лише крок до перманентного макіяжу.

Навіщо його робити?

 
Для його створення використовують спеціальні тонкі голки, абсолютно безпечні барвники і високошвидкісні пристрої. Переваги перманентного макіяжу цілком очевидні: ви можете не переживати, що намокнете, можете купатися з таким макіяжем, ваші витрати на декоративну косметику раптово впадуть до мінімуму. Ви не повинні змивати косметику, коли повернетеся втомленими з вечірки і не будете боятися залишити відбиток помади при пристрасному поцілунку зі своїм коханим. І як бонус, ваш макіяж буде виглядати цілком природно.

Чому його не варто робити?

 
Є багато причин, чому слід відмовитися від перманентного макіяжу і відділення в клініках косметичної хірургії, які займаються ліквідацією наслідків «провального» перманентного макіяжу, є тому доказом. До загальних проблем відносяться інфекції, алергічна реакція на фарбу або анестезію, рубці. І дуже часто це є результатом неправомірних дій лікаря або поганого обладнання. Жінки часто настільки бажають постійної краси, що ігнорують очевидні протипоказання і не поважають рекомендації лікарів. Перманентний макіяж принципово не рекомендується для людей, чия шкіра покрита шрамами, які страждають алергією або людей з надмірно пігментованою шкірою.