Переваги відвідування психолога

У багатьох країнах походи до психолога є такою ж звичною практикою, як огляд у сімейного лікаря або похід до стоматолога. На жаль, наші співвітчизники тільки починають привчатися до такої практики, до цих пір до кінця не розуміючи важливість і переваги такого спілкування.

970_original (1)Якщо в розмові заходить мова про психолога, багато хто відразу ж стверджує, що їм він вже точно не потрібен. Насправді адекватний психолог може допомогти практично в будь-якій життєвій ситуації, дати цінну пораду, порекомендувати схему дій виходу з проблемної ситуації. Закономірним є питання: звідки у психологів такі поради? Звичайно, вони не можуть прожити всі ситуації, щоб отримати власний життєвий досвід їх вирішення. Але це і не потрібно, тим більше, що отриманий досвід не завжди виявляється позитивним і корисним. Психологія ґрунтуються на загальному розумінні механізму людських емоцій, оцінці ситуацій та інших закономірностях. Психологів можна порівняти з математиками, які знаходять спосіб вирішення тієї чи іншої задачі, ґрунтуючись на знаннях математичних законів, теорем, алгоритмів.  Якщо до походу до психолога ви поки не готові, рекомендуємо відвідати блог про психологію, на якому можна знайти багато цікавого і корисного.

Другою важливою складовою спілкування з психологом є можливість емоційного розвантаження. Нерідко ми накопичуємо в собі образи, не можемо висловити свої переживання і сумніви з того чи іншого приводу. Все це негативно відбивається на загальному самопочутті, а також блокує процес аналізу та пошуку шляху вирішення ситуації, що склалася. Тільки виговорившись,  можна побачити все тверезим поглядом і підштовхнути себе до дій у напрямку виходу з кризи.

Як правило, наше оточення шукає допомоги в рядах друзів, знайомих та іншого оточення. Але не завжди з обраною людиною виходить налагодити емоційний контакт, що часом ще глибше затягує в трясовину проблем і переживань. До того ж не кожному, навіть дуже близькому другові, можна висловити свої переживання, для цього потрібен професійний психолог. Фахівцю можна довіряти, він не входить в коло спілкування, значить, не зможе розповісти нікому про вашу ситуацію.

Психологи вміють професійно слухати, так як це є одним з їхніх основних завдань. Після того, як клієнт висловлює все, що у нього накопичилося, психолог починає аналіз отриманої інформації, щоб знайти в процесі шляхи виходу з депресії або складної життєвої ситуації. Він допомагає подивитися на ситуацію з боку, що нерідко дозволяє самому клієнту зрозуміти, в чому саме він був не правий, і як йому діяти далі. Знати треба не тільки про свої помилки, але і позитивні сторони своєї особистості, щоб підвищити самооцінку і впевненість у своїх силах. Цього так часто бракує сучасній людині, вона постійно прагне до ідеалу.

Всім відомо з дитинства, що «одна голова добре, а дві краще», цей принцип можна застосувати і до ситуації з психологом. Самостійно розібратися у своїй ситуації не виходить, а розповісти кому-небудь страшно. Щоб не заганяти себе в глухий кут, можна звернутися до професіонала, гірше від цього точно не буде. Уже після першого сеансу багато хто починає розуміти, що не так все і страшно, що вихід можна знайти навіть там, де довгі роки здавалося все похмурим і непоправним.