Переваги та недоліки споживчого кредиту

Часом, придбання того чи іншого товару, вимагає від нас вкладення додаткових коштів. При відсутності заощаджень ми звертаємося до фінансової установи, і оформляємо споживчий кредит. Отримання позикових коштів являє собою досить просту і, зрозумілу для багатьох, процедуру. Сьогодні навряд чи знайдеться людина, яка ніколи не оформляла кредит або не має уявлення про подібну послугу.

potrebitelskoe-kreditovanieВирішення питання, таким чином, з одного боку може стати справжнім порятунком, а з іншого, виникненням нових проблем, пов’язаних з простроченням і з несплатою боргу. Дана стаття присвячена тому, які плюси і мінуси є у кредиту, а також, на які моменти споживчого кредитування варто звернути увагу при оформленні подібної позики.

Варто зазначити, що тут срочно можно занять гроші.

Які види споживчого кредитування існують сьогодні?

Щоб з’ясувати, які недоліки і переваги споживчого кредиту мають особливе значення, варто розібратися в варіантах надання позикових коштів і дати визначення самого терміну. Позика, яка надається громадянинові для оплати власних потреб, називається споживчим кредитом. Скористатися такою послугою можуть особи, старше 18-ти років і громадяни, які ще не досягли пенсійного віку.

Існує чимало факторів, які дозволяють класифікувати всі наявні варіанти кредитування. Зокрема, можна виділити дві великі групи:

 

 • цільові позики, які видаються на придбання певного продукту або на оплату послуги. Важливо, що кошти переводяться безготівковим шляхом з рахунку кредитора на рахунок одержувача;
 • нецільові позики, що надаються для розпорядження на розсуд позичальника. Банку не вимагається повідомляти інформацію про те, як будуть витрачені гроші. Такі позики можна отримати готівкою в касі банку або на рахунок, який буде вказаний в заявці.

Крім наведеної, глобальної класифікації можна виділити кредити, які розрізняються за терміном погашення, що мають або не мають забезпечення, а також розрізняються за формою надання, наприклад, кредитні карти або овердрафтні лінії. Як правило, банки пропонують оформити позику під найрізноманітніші відсотки (від 15 до 30%) і на різних умовах. Щоб вибрати оптимальний вид кредитування, спочатку варто вивчити позитивні і негативні сторони даної послуги.

У чому полягають переваги споживчого кредитування?

Оформлення позики може стати виходом в складній фінансовій ситуації і допомогти вирішити різні проблеми. Безсумнівно, такий варіант має свої переваги і позитивні моменти.

Йдеться про наступні показники:

 

 • грошові коштів дозволяють придбати необхідний товар або сплатити потрібну послугу в будь-який момент, незалежно від наявності або відсутності особистих заощаджень;
 • оформлений кредит дозволяє придбати товар в розстрочку, завдяки чому не доведеться переплачувати. Найчастіше, такий варіант підходить людям, коли мова йде про придбання продукту за зниженою ціною, а сама знижка — це відсотки, які необхідно буде відшкодувати банківській установі за надання позики;
 • при наявності позитивної кредитної історії можна отримати позику за низькою відсотковою ставкою, а також, скористатися пільговими умовами кредитування;
 • отримання коштів не передбачає оплату зайвих комісійних зборів;
 • нецільовий кредит може зажадати мінімальний пакет документації та оформляється без надання забезпечення.

Крім перерахованих переваг, споживче кредитування може мати і деякі недоліки. Саме про це ми розповімо далі.

Мінуси споживчого кредитування

Негативні сторони кредитування такого типу багатьом відомі. Без сумніву, ці характеристики варто приймати до уваги при зверненні за позикою і правильно оцінювати власні можливості. Як мінуси, варто відзначити такі моменти:

 

 • іноді, клієнт не може отримати швидку позику, оскільки банк розглядає звернення протягом декількох днів;
 • для отримання великої суми і оформлення позики на вигідних умовах доведеться підготувати чимало додаткових документів;
 • висока ймовірність відмови, якщо клієнт офіційно не працевлаштований, отримує невисоку зарплату або його кредитна репутація негативна;
 • в разі несвоєчасної оплати коштів, на борг можуть бути нарахована пеня, а позичальник потрапить у складну фінансову ситуацію. У свою чергу, це призведе до формування негативної кредитної історії.

У підсумку можна зазначити, що споживче кредитування — це не тільки досить вигідний захід, але можливість, якою варто користуватися тільки в певних випадках.

Висновок

Приймаючи рішення про оформлення споживчої позички, заздалегідь варто уточнити всі умови надання позики і, скориставшись онлайн-калькулятором, розрахувати, наскільки актуальною є така форма отримання необхідних коштів. Якщо сума щомісячного платежу буде непідйомною для можливого позичальника, то варто відмовитися від оформлення позики і скористатися іншим варіантом отримання необхідних фінансів.