Переваги ігрових методів навчання

Ігрові методи навчання представляють собою такі методи, за допомогою яких можна засвоювати різні правила і норми поведінки в суспільстві, а також удосконалювати свої навички. За допомогою таких методів, можна також вивчити алфавіт, кольори, цифри і так далі. 

149578-OTYRAI-859-1024x683 (1)У чому суть методу?

Переваги такого методу перед іншими в тому, що вивчення і пізнання навколишнього світу відбувається в ігровій формі. Таким чином, дитина буде більше зацікавлена, вона запам’ятає певну ситуацію набагато краще. За допомогою таких ігор повинні викликатися тільки позитивні емоції, які сприятимуть правильній психологічній ситуації під час навчання. Багато дітей під час навчання починають нервувати і чинити опір, тому що їм складно запам’ятати багато нової інформації. В даному випадку такого не станеться.

Під час проведення таких методів навчання, у дітей посилюється моторна активність і розумова. Моторна активність позитивно впливала на асоціативні зв’язки, таким чином, процес засвоєння нових знань відбувався швидше.

Функції методу

Так як таких методів дуже багато і всі вони відрізняються між собою, від певного виду гри буде залежати результат. Такі методи мають дві функції:

 

  • Засвоєння нових знань. Під час навчання дитина отримує різні знання. Коли відбувається гра, вчитель намагається пояснити різні уявні ситуації, таким чином, щоб дитина їх зрозуміла. Для цього також можна використовувати необхідне ігрове обладнання.
  • Закріплення знань. Щоб закріпити отримані знання, дитина повинна під час гри використовувати ті знання, які вона отримала заздалегідь. При необхідності можна перетворювати їх і вчитися підносити свої. Таким чином, у дитини будуть поглиблені і розширені знання.

Ігри для навчання:

 

  • Дидактична гра. Так формуються конкретні навички і вміння дитини.
  • Ігри для розвитку. В даному випадку відбувається розвиток мислення, пам’яті, фантазії, мови та інших творчих умінь.
  • Ігри виховного впливу. Суть полягає в тому, щоб навчити дитину правильно діяти в колективі, виховати в них самостійність, волю і так далі.

Також дуже важливо адаптувати дитину до суспільства і навчити її спілкуватися з іншими людьми.