Переваги і недоліки електричних теплих підлог

Все більше людей намагаються застосовувати при ремонті та будівництві різноманітні сучасні технології. Особливо це стосується систем опалення або додаткового обігріву приміщень, де популярність отримали системи теплих підлог. Але будь-яку, навіть саму передову технологію потрібно використовувати з розумом, попередньо оцінивши всі її переваги та недоліки.

napelemes-aram-futopanelek-elektromos-futesНайбільш поширеним видом підлогових систем опалення для житлових приміщень вважаються електричні теплі підлоги. При їх використанні потрібно враховувати деякі особливості. Такі системи краще продумувати заздалегідь на стадії проєктування, адже вони суттєво підвищують висоту підлоги. Але і тут є рішення: в приміщеннях з готовим ремонтом вдаються до використання нагрівальних матів в якості тепловиділяючих елементів. Вони значно тонші, ніж стандартні електричні кабелі, що дозволяє класти фінальне покриття без заливки бетонної стяжки. Якщо вас цікавить електрична тепла підлога, то радимо перейти на сайт спеціалізованої компанії Теплолюкс-Одеса, не гаючи часу.

Якщо ж прокладка підлог ведеться на стадії капітального ремонту або спорудження будівлі, то замість нагрівальних матів використовують звичний нагрівальний кабель. Він укладається на шар утеплювача з теплоізоляцією, а потім заливається тонким шаром бетону. Зверху кладеться кахельна плитка або ламінат. У житлових приміщеннях рекомендується застосування екранованого нагрівального кабелю.

У порівнянні з центральною системою опалення теплі підлоги електричного типу дають істотну економію: рахунок на оплату електроенергії буде істотно нижчим, ніж рахунок за звичайне опалення. До того ж при будівництві будівель нема потреби прокладати додаткові труби: це економить час і зусилля будівельників, а також естетично прикрашає приміщення.

Не варто забувати, що електрична тепла підлога дає дому особливий затишок, адже завжди приємно ходити ногами по теплій поверхні. При такому підході вся площа кімнати прогрівається більш рівномірно. Тепло розподіляється по всій горизонтальній площині й, відповідно до законів фізики, підіймається вгору, ретельно прогріваючи приміщення. У підлогу вбудовується термодатчик, який з’єднується з терморегулятором. Це дозволяє в широких межах регулювати температуру. Система працює не безперервно, а використовує вбудований продуманий алгоритм для управління циклами вмикання-вимикання і підтримки заданого рівня температури.