Педикульоз: звідки він береться? Частина 1

Коли батьки відправляють малюка в садок або школу, або просто на відпочинок в дитячий табір з метою оздоровлення, то в один момент можуть отримати неприємний сюрприз у вигляді наявності у дитини вошей.

Без названия

Дитячий педикульоз

Звичайно ж, у всіх цих закладах існує медперсонал, який обов’язково буде перевіряти наявність у дітей цих маленьких комах. Але на жаль, лікувати він нікого не стане, а поставить дорослих родичів вихованця, учня або відпочивальника перед фактом. А їм, в свою чергу, дуже прикро, коли дитина з’являється вдома з діагнозом педикульоз. Адже найчастіше в сім’ях стежать за гігієною, тому й не розуміють, звідки з’являється педикульоз.

Насправді в такому діагнозі немає нічого дивного. Адже діти під час канікул і відпочинку (необов’язково в таборі, а просто у бабусі і дідуся в селі) активно спілкуються з усіма і спокійно можуть помінятися капелюхом або гребінцем з другом (подругою), мати тілесний контакт з дитиною, яка вже є володарем вошей. Та й тварин в колі дитячої комунікативної практики виключати не можна. І навіть після купання в річці або в іншій водоймищі малюк цілком може заробити педикульоз (хоча таке зараження є дуже рідкісним, але випадки були зафіксовані).

На початкових стадіях педикульоз практично не проявляється. Адже кілька штучок вошей, які потрапили в волосяний покрив голови дитини і прикріпили «своїх дитинчат» на волосся, обзаведуться потомством тільки через 10 днів. Тому явних укусів побачити не можна.