Паперова упаковка — переваги та недоліки

Паперова історія

У середині XIX століття в обігу з’явилися перші паперові пакети, які досі супроводжують нас у повсякденному житті. Поряд із розвитком усієї паперової промисловості в нашій країні зріс інтерес до паперових пакетів – щоб замовити або купить маленькие бумажные пакеты – переходьте на сайт виробника. Сектор паперу та картону для пакувальних цілей становить близько 50% від загального обсягу виробництва паперової продукції.

Незважаючи на ці дані, середнє споживання паперового пакування на одного жителя України все ще нижче, ніж у країнах Європейського Союзу. Близько 70 кг паперової упаковки на рік на одного українця, у той час як у країнах ЄС середній європеєць споживає близько 160 кг упаковки на рік.

Незважаючи на досить суттєві розбіжності у даних, динаміка розвитку вітчизняної паперової промисловості неухильно зростає, що підвищує внутрішнє споживання паперової упаковки та знижує її вартість.

Папір чи пластик

Дискусія про те, яка сировина краща, йде вже давно, і є багато аргументів на користь переваги одного матеріалу над іншим. Давайте подивимося на найважливіші з них.

Безперечно, екологічний аспект говорить на користь паперової упаковки, включаючи паперові пакети. На відміну від пластику, папір швидко розкладається біологічно — близько року, у разі пластику, період розкладання становить понад 400 років, що супроводжується виділенням шкідливих речовин.

Майбутнє за паперовими пакетами

Все вказує на те, що паперові пакети можуть зайняти більшу частину внутрішнього та зовнішнього ринку протягом кількох років. Багато країн уже зробили рішучі кроки у цьому напрямку та забороняють використання поліетиленових пакетів у супермаркетах. Цікаво надійшла Ірландія, запровадили символічні збори за пластикові пакети, що спричинило зниження їх використання на 90%!

Зручність використання паперової упаковки

Чому паперові пакети для покупок можуть стати чудовою альтернативою іншій упаковці? Першою найважливішою перевагою є їх зручність використання. Добре продумана та зроблена сумка — це зручний виріб для перенесення з міцного паперу.

Форма упаковки також важлива. Специфіка форм пакетів та їх гнучкість дозволяють зберігати продукцію будь-де, що важливо як для роздрібних покупців, так і для продавців, які можуть демонструвати пакети практично в будь-якому місці, видимому для покупців.

Реклама на паперовій упаковці

Паперові пакети давно стали дуже популярними та модними в таких країнах, як Іспанія та Франція. Враховуючи схильність наших співвітчизників переймати західні модні тенденції, дуже ймовірним є бум паперових пакетів для покупок. Для виробників та дистриб’юторів такої продукції це може бути чудовою можливістю для отримання прибутку, а також чудовою рекламою.

Широко відомо, що паперова упаковка може бути відмінним засобом реклами та просування компанії. Таким чином, якщо паперові пакети охоплюють зростаючу кількість одержувачів, ця форма реклами може бути дуже ефективним і, перш за все, найдешевшим маркетинговим інструментом для компанії.

Висновок

Кожен тип пакета/упаковки має свої плюси та мінуси. З одного боку, екологія та стиль паперових пакетів, з іншого – шкідливі компоненти з поліетилену та практичні поліетиленові пакети. Тим не менш, майбутня мода із західноєвропейських країн, політика ЄС, орієнтована на використання відновлюваної сировини, може схилити шальки терезів на користь паперових пакетів, які можуть незабаром стати хітом на українському ринку упаковки.