Панічні атаки: симптоми та особливості

Панічна атаки — це напад паніки, який з’являється без будь-яких причин і контролювати його людина просто не може. Звичайно, не можна не відзначити той факт, що люди, які  страждають від даної проблеми відчувають багато труднощів навіть у повсякденному житті. Якщо звернутися до статистики, то можна буде дізнатися, що від панічних атак страждає приблизно п’ять відсотків населення нашої планети.

14747aa4-451c-4fab-af37-20f93ed25eb2_670x0_resizeВ переважній більшості, це люди від двадцяти і до тридцяти років, переважно жінки. Проте дуже часто трапляється так, що люди просто не розуміють, що страждають від панічних атак. Вони плутають їх з серцевими захворюваннями, наслідками сильного стресу і тому подібним. Але, якщо розібратися, то можна легко зрозуміти, що симптоми панічних атак чітко виражені.

Давайте розглянемо їх більш детально. Отже, по-перше, під час панічних атак у людини прискорюється серцебиття. Також можуть виникнути болі в грудях і відчуття нестачі повітря. Все це обумовлено гіпервентіляцією легень. Крім цього, у людини може збільшитися кількість поту, що виділяється, тремтіння кінцівок. Рідше виникає запаморочення і нудота. Знову-таки, це наслідок великої кількості адреналіну в крові.

Як би це не було парадоксально, але під час панічних атак люди далеко не завжди впадають в паніку. Замість неї може також приходити відчуття пригніченості або агресія. У більш рідкісних випадках виникає відчуття деперсоналізації. Тобто іншими словами людина починає думати про те, що все це відбувається не з нею. Тривалість панічних атак може дуже сильно варіюватися. У деяких людей вони тривають дві або три хвилини, а у інших можуть доходити до декількох годин. При цьому потрібно розуміти, що у панічних атак бувають певні закономірності. Наприклад, деякі люди можуть піддаватися їм тільки на вулиці, а інші в приміщенні, під час розмов і так далі. Люди, які розуміють закономірності своїх панічних атак дуже часто намагаються уникати тих ситуацій, коли вони проявляються.