Панчішний етикет: чорні чи тілесні?

В останні роки мода на колготки різко змінилася. Якщо раніше було прийнято носити тілесні колготки і лише в деяких випадках — чорні, то сьогодні стилісти дружно відмовилися від колготок тілесного кольору, повністю замінивши їх чорними. З чим пов’язана така тенденція і чи варто сліпо слідувати модним тенденціям?

2a4bb047c11c242cf719d09665e72a8eНасправді, існують особливі вимоги, які колготки під що і куди вдягати. Вони діють незалежно від модних тенденцій і допомагають створювати доречні і збалансовані образи.

Перелічимо основні «панчішні» правила:

1. Чорні колготки неуніверсальні! Їх не можна носити в дуже теплу погоду, тобто, пізньою весною, влітку і на початку осені. У цю пору року люди зазвичай віддають перевагу світлим тонам в одязі, і така ось красуня в чорних колготках і відповідному вбранні буде приковувати косі погляди перехожих і викликати до себе непотрібну увагу. Виняток з правила є — чорні колготки в теплу пору року дозволяється надягати до вечірнього вбрання, причому вони повинні бути максимально тонкими.

2. Чорні колготки прийнято носити взимку і восени. А ось тілесні, навпаки, надягати не варто. При вигляді дівчини в тілесних колготках при -15 градусах мимоволі починаєш відчувати мурашки по шкірі.

3. Буквально з самого моменту появи перших капронових колготок з’явилося негласне правило поєднання їх з взуттям: чим більше ден в колготках, тим грубішим має бути взуття. Багато хто погодиться, що щільні колготки в поєднанні з туфлями-човниками виглядають як мінімум дивно.

4. Носити колготки під джинси або штани дозволяється тільки в тому випадку, якщо їх зовсім не буде видно. Особливо це стосується рваних джинсів.

5. Колготки тілесного кольору — класика, яка має право на життя і зараз. Найкраще підкреслюють красу жіночих ніжок тонкі колготки (максимум 20 ден), правильно підібраного відтінку. Виглядають ніжки в таких колготках набагато виграшніше, ніж в чорних або зовсім без них.

6. У багатьох серйозних організаціях встановлено дрес-код — працівницям забороняється перебувати на робочому місці в спідниці або сукні без колготок. У жарку пору року виручають як раз таки тонкі тілесні колготки. Взагалі, будь-який вихід у світ, чи то в кафе, театр або кудись ще, має на увазі заборону на голі ноги. Звичайно, далеко не всі дотримуються цього правила, але воно точно є.

7. Помилитися з вибором тілесних колготок легко — достатньо просто придбати не той відтінок. Або вибрати колготки з блиском, які надають додаткову повноту ногам і виглядають неприродно. Краще вибрати матові колготки, які будуть виглядати як «голі ноги, тільки краще».

8. Різноманітність фантазійних колготок можна побачити майже в кожному магазині. Виробники все ще намагаються переконати, що колготки з принтами, блискітками і різними прикрасами — це красиво. Насправді такі колготки можуть перетворити молоду дівчину в стару школярку.

Єдине, що має право на життя з цього розмаїття — колготки в дрібний горох або сіточку. Вони виглядають більш-менш гідно, якщо підібрати відповідне вбрання і навіть здатні зробити ноги візуально стрункішими. Велика сітка і будь-які інші великі візерунки, навпаки, додають парочку зайвих кілограмів.

9. Колготки-панчохи — минуле століття. І, швидше за все, вони ще нескоро повернуться знову в моду.

Дотримуючись цих нескладних, але дуже важливих правил, будь-яка дівчина буде виглядати гідно, елегантно і доречно. Головне — не слідування моді, а власний стиль і здоровий глузд.