Ознаки солодкої хурми

У мороз додому не привезеш виноград або банани, якщо на зупинці громадського транспорту доведеться простояти хвилин 40. Зате хурма морозу не боїться, тож переходьте на цей фрукт.

fullsize (1)У ньому не тільки безліч корисних речовин, але він і є джерелом вітамінів і мінералів. Кальцій і залізо – тільки 2 з 140 складових компонентів, так що гемоглобін у крові у вас буде на потрібному рівні, очі перестануть втомлюватися, вироблення гормону радості посилиться в 3 рази, процеси старіння зменшаться, так і ризик онкологічних захворювань знизиться разів в 100.

Багато в хурмі і магнію: ті, хто постійно їдять цей смачний фрукт, менше схильні до стресів. Калій сприяє тому, що серцевий м’яз працює так, як ніби вам всього 19 років, а йод запобігає гіпотиреозу щитовидної залози.

Хурма благотворно впливає на чоловічу потенцію і чудово очищає нирки, так як її сечогінний ефект вже доведений. Хочете схуднути? Їжте хурму або її гібрид – корольок. Це він допомагає вагітним жінкам впоратися з токсикозом. Але хворим на цукровий діабет протипоказаний цей фрукт: в ньому занадто багато глюкози і сахарози.

 
Скільки видів хурми виведено селекціонерами? У світі їх налічується близько сотні. Відмінна особливість  – колір, розмір плоду і терпкий ефект. Останній зникає у всіх плодів після того, як побуває на морозі, тому не бійтеся помістити не зовсім зрілі плоди в морозильну камеру холодильника. Через 12 годин ви отримаєте те, що називається стиглим фруктом. Правда, варити компот і робити начинку для пирогів навіть із стиглої хурми не можна: в’яжучі властивості повертаються при термообробці.

Ознаки стиглої хурми виражаються в наявності насіння: якщо у королька вони є, то й плід буде стиглим, а ні, то не відбулося запилення, і хурма просто не дозріла. У стиглої хурми желеподібна м’якоть, так що добре щупайте те, що купуєте в магазині або на ринку. Та й на поверхню плоду звертайте увагу: якщо відсутній глянець на шкірці, то перед вами плід, який вимагає дозрівання.