Осучаснена скриня? Ні, комод

Про скрині відомо все, навіть час появи першого представника цього класу, зате про комоди історія замовчує багато, в тому числі його автора і рік створення. В іншому, це не применшує його переваг, і тому він залишається тривалий час найбільш затребуваним предметом інтер’єру.

komod-1bЗдається, що скриня на ніжках трансформувалася, і збільшила свій розмір, і текстуру обробки і навіть зробила верхню кришку зовсім плоскою. Тепер вона не відкидається, хоча зустрічаються і такі варіанти, але в якості ексклюзивної моделі. Популярність комодів настільки велика, що багато господинь відмовляються від громіздких шаф, воліючи зберігати одяг виключно у висувних глибоких ящиках.

Мабуть, комоди і тумби так і залишаться тими предметами домашньої гарнітури, без яких не обійтися. Тумба від комода відрізняється лише тим, що має дверцята, або не має, зате має одну полицею або декілька відразу. Якщо повернути назад пару століть, то можна побачити, що комод прикрашав частина чоловічого будуара міщанського дому, але на його жіночій половині.

Особливо цінується комод в двох стилях – прованс і кантрі, але і для бароко він не чужий, але в модерні не дуже виглядає. Хай-тек для комода виділяє центральну частину, так як його незвичайна форма з металу і глянсового пластика ставить цей предмет меблів в центр усієї композиції.

Сучасний продукт цього виду пропонує різноманітні форми, причому зустрічаються навіть комоди, схожі на фрукти. Подібний на яблуко предмет інтер’єру був помічений у двох американських будинках з маленькими дітьми, яких батьки привчали до порядку, допомагаючи складати речі в ящики-насіння.

Дизайнери радять:

а) для маленьких спалень вибирайте комоди світлі, але масивні, із дзеркалом або без нього;

б) у кухнях комоди гарно виглядають, якщо та має столову зону, де комод буде місцем для зберігання тарілок, бокалів, графинів, склянок, рушників, серветок і скатертин.