Остеохондроз: причини і лікування в домашніх умовах

Багато людей в умовах сучасного життя ведуть малорухливий сидячий спосіб життя, що, безумовно, негативно відображається на опорно-руховій системі. До даних «побічних ефектів» варто віднести і таке захворювання, як остеохондроз.

 

 

Для тих, хто не знає, остеохондроз — це захворювання, яке характеризується витончення хрящових тканин міжхребцевих дисків або суглобів. Часто воно супроводжується защемлением кровоносних судин або нервових закінчень.

 

 

41a59b524a4a9c52b1c4c2f77c3602b9

При лікуванні цього захворювання ефективні щоденна гімнастика і ранкова зарядка, проте не потрібно сильно захоплюватися сильними навантаженнями. Досить приділяти вправам всього лише по 15-20 хвилин ранком і протягом дня, і ваше самопочуття помітно покращиться. Також вранці необхідно приймати контрастний душ. Таким чином ви зможете зміцнити імунітет і поліпшити м’язовий тонус. Не завадить і професійний курс масажу (1-2 тижні).

 

 

Якщо ви не будете застосовувати спеціальні настоянки і мазі, то лікування буде неповноцінним.

 

 

Позитивний ефект при лікуванні даного захворювання в домашніх умовах надають розтирання з натуральним медом і масажі. До процедури важливо нагріти хворобливу зону, поклавши компрес або прийнявши гарячу ванну. Мед необхідно розподіляти по шкірі, після чого рівномірно ніжними (погладжувальними) рухами приступайте до його безпосереднього втирання. Така процедура буде завершеною тоді, коли рука перестане прилипати до поверхні шкіри хворого.

 

 

Лікування остеохондрозу хребта вдома — це, звичайно ж, можливо, але спершу ви повинні пройти попередній курс лікарського обстеження, порадившись з лікарем. Наостанок варто сказати про те, що в запущених стадіях захворювання можуть утворитися набряки м’яких тканин, часто людина втрачає свідомість і відчуває сильний біль.