Останні місяці вагітності: поради для майбутніх матусь

Перебуваєте в радісному передчутті появи на світ чарівного малюка? Останній триместр вагітності є по -справжньому важким періодом для будь — якої жінки. Сильні болі в спині і поясниці, уповільнений обмін речовин, проблема маловоддя, хвилювання з приводу майбутніх пологів не дають майбутнім матусям впевненості і спокою. З якими проблемами на останньому триместрі доводиться стикатися вагітним жінкам? Як не допустити патологій розвитку плоду на 36 і 37 тижнях вагітності?

3503ff3e747c49cf0db652ca61428729Проблеми третього триместру: поширені специфічні захворювання

У міру того, як ваш малюк буде рости і розвиватися, ви будете відчувати неприємне тиск на сечовий міхур і внутрішні органи поперекової області. Зменшити інтенсивність болю допоможе подушка для вагітних.

Останні тижні вагітності нерідко супроводжуються колючими болями в нижній частині живота, сильними головними болями і нестійким емоційним фоном. Існує ряд специфічних проблем на третьому триместрі вагітності:

Неконтрольовані позиви до сечовипускання, які називаються нетриманням, часто виникають при опущенні плоду в нижню частину матки. Нетримання з’являється на 40 тижні вагітності і є вірною ознакою майбутніх пологів.

 
Маловоддя — нестача навколоплідних вод, виникає на 37-38 тижнях вагітності і призводить до проблематичних пологів. Жінкам, у яких діагностували патологію маловоддя, рекомендується проводити останні тижні вагітності в умовах стаціонару.

 
Печія на останньому триместрі вагітності виникає через зміни загального гормонального фону жіночого організму.

 
Які вітаміни слід приймати на останніх тижнях вагітності?

Пам’ятайте, що вітаміни на 36 — 40 тижнях вагітності необхідні не тільки вам, але і вашій майбутній дитині. Для того, щоб зміцнити свій організм перед пологами, включіть в свій раціон продукти, багаті на залізо, фолієву кислоту, вітаміни групи С. Не варто нехтувати і фізичною активністю. Для того, щоб збільшити свою фізичну силу і витривалість, регулярно займайтеся гімнастикою для вагітних і виконуйте вправи Кегеля.