Особливості жіночої дружби

Існує поширена думка, що дружба між жінками — це щось з області міфів і легенд. Нібито відносини між двома жінками рано чи пізно переростуть в суперництво, і їхня дружба стане ворожнечею. Давайте подумаємо, а що, власне кажучи, за поняття таке «жіноча дружба», і чим вона відрізняється від чоловічої.

В основі цих понять лежать основи жіночої та чоловічої психології, які докорінно відрізняються. Для чоловіків першочергову важливість мають не слова, а вчинки, тому чоловіча дружба базується на конкретній допомозі один у одному у важких життєвих ситуаціях.

Luchshie_podrugi_ili_Sushestvuet_li_zhenskaya_druzhba_2

Для жінок все абсолютно по-іншому. Є абсолютно справедлива приказка, що жінка «любить вухами», для неї важливі слова. Дружба між жінками передбачає тісне емоційне спілкування, обговорення складних ситуацій. Як добре, коли є подруга, з якою можна обговорити найрізноманітніші теми: від дієт для схуднення в домашніх умовах до складних відносин з чоловіком або свекрухою. Подруга в цьому випадку виконує важливу роль, яка в західному суспільстві давно вже стала прерогативою психотерапевтів. Вони, до речі, отримують великі гроші за те, щоб вислухати людину і допомогти їй розібратися з проблемою, тобто саме за те, що задушевна подружка робить абсолютно безкоштовно. Іноді жінці досить просто виговоритися в дружній бесіді, щоб у неї з’явилися сили і бажання боротися зі своїми бідами, а хто буде слухати її емоційний словесний потік? Не чоловік, це точно!

Проте жіноча дружба набагато більш вразлива, ніж чоловіча, саме в силу того факту, який є одночасно і її головною перевагою. Вона побудована на емоціях, і іноді ці емоції можуть її знищити. Під час емоційної розмови так легко наговорити зайвого, а оскільки слова важливі для жінок, навряд чи вдасться легко їх забути.

Тому, якщо ви хочете, щоб ваші подруги на вас не ображалися, намагайтеся не переходити на особистості під час розмови з ними, в якому б сильному збудженні ви не знаходилися. Збереження і підтримка дружніх відносин — це праця обох сторін, але краще не нехтувати цією працею, щоб у вас завжди була подруга, якій можна просто поскаржитися на життя в важку хвилину і поділитися радістю в моменти щастя.