Особливості харчування жінок, які планують вагітність. Частина 1

Жінка, яка вирішила стати матір’ю, повинна не тільки відмовитися від куріння і споживання алкоголю навіть у мінімальних кількостях, але і зобов’язана переглянути своє ставлення до їжі. Мріючи про дитину, слід забути про існування фаст-фуду, снеків промислового виробництва, консервів, газованої води та інших шкідливих продуктів та напоїв. Зрозуміло, харчування всухом’ятку, «на бігу», раз у добу не допускається. Причому, це стосується як майбутніх мам, так і їх чоловіків, адже чоловік теж приймає участь у процесі, а це означає, що його організм не повинен відчувати нестачу вітамінів та мінералів.

pitanie-beremennostДе взяти екологічно чисті продукти?

Ідеальний варіант – поїхати на деякий час у село, де люди харчуються овочами та фруктами, вирощеними на своїй ділянці, натуральним молоком і м’ясом без антибіотиків. І якщо в селі їдять напівфабрикати, то тільки виготовлені власноруч. У кого немає такої можливості, той змушений купувати продукти в магазинах і на ринках. Зрозуміло, доведеться прискіпливо вивчати хімічний склад і звертати увагу на термін придатності, благо, що при здійсненні покупок в супермаркеті це можна робити, а овочі, м’ясо-молочну продукцію краще купувати на ринках – у фермерів.

Яких речовин найбільше потребує організм майбутньої матері?

Вітамін Р, він же рутин. Він є відмінною профілактикою варикозу, і якщо його в раціоні достатньо, то ризик появи варикозного розширення вен у період вагітності знижується багаторазово.