Особливості вживання суші та ролів

Ви коли-небудь відвідували ресторани японської кухні? А пробували суші? У будь-якому випадку ця стаття буде корисна для вас, адже вона відкриє завісу національних японських традицій вживання суші.
Характерною особливістю такої їжі, як суші, є відмінність від більшості страв, які звичні людям з Європи. Трапляється так, що люди, які вперше потрапили в японський ресторан або скористалися послугою доставки суші та ролів, відчувають незручність, через те, що не знають, особливостей прийому такого роду страв.

 

imagesДля жителів Японії трапеза, пов’язана з вживанням суші, це справжня церемонія, яка складається з правил:

 

  • У суші-барах Японії прийнято користуватися спеціальними столовими приборами — бамбуковими паличками.
  • Відвідувачам пропонують, на початку, витерти руки гарячим рушником ошиборі.
  • Васабі, маринований імбир і соєвий соус, як правило, подаються до суші та ролів.
  • Кожен рол необхідно занурити в соус з кожного боку, але так, щоб рис залишився «сухим».
  • Японці їдять суші наступним чином: спочатку кладуть їх на язик, щоб відчути смак соусу, потім рибного філе, потім огірка, і в останню чергу феноменальний смак рису.
  • Для того, що б страва була гострою — додають васабі.
  • Листочки маринованого імбиру їдять перед вживанням нового ролу. Завдання імбиру — прибрати післясмак.
  • Зелений чай є важливою складовою японської трапези і п’ється маленькими ковтками.

Японці, часто, з посмішкою дивляться на європейців, які вперше пробують їхні національні страви. Адже середньостатистичний житель Європи, який ніколи не пробував суші, часто не уявляє, що ж з ними робити, і як «це» взагалі їсти. А запхнувши цілий великий рол собі в рот, люди стають схожими на хом’яків.

До речі, вас може зацікавити швидка доставка еды Эко Фуд, яку можна замовити за вигідними цінами на сайті eco-food.com.ua.

Деяких відлякує той факт, що суші необхідно їсти паличками, адже не всі вміють правильно ними користуватися. Але це і необов’язково, в Японії цілком допустимо вживати суші руками, це набагато позитивніше сприймається, ніж некоректна поведінка з паличками в руках. Японці мають свій етикет, в якому не прийнято протикати їду паличками, не можна вказувати ними на предмети, по столу водити, і влаштовувати «бої на шпагах».

Мало хто знає, що спочатку потрібно їсти роли, потім суші і сашимі, це тому, що роли мають властивість вбирати в себе вологу, після чого стають несмачними.

Ще одна важлива деталь — це те, що для японців є неприйнятним залишений на тарілці рис. Ви можете залишити що завгодно, рибу, зелень, але тільки не рис.

Ось такі правила Японської кухні, а саме вживання ролів і суші.