Особливості виховання дітей з порушенням мови

Виховання дітей з мовними відхиленнями досить трудомісткий процес. Порушення мови може розвинути у дитини відчуття сорому, ніяковості. Якщо вчасно не помітити і не вжити відповідних заходів, то згодом це може погано вплинути на її подальше життя. Тому батьки повинні поставитися до цього дуже серйозно.

 

 

Для того щоб виховати дитину з мовними відхиленнями, потрібна особлива уважність і терпіння як з боку батьків, так і з боку близьких родичів. Слід спостерігати за тим, як розмовляє дитина. У вихованні такої дитини потрібні великі зусилля для підтримки емоційної стабільності і повернення втраченого почуття впевненості. Дитину потрібно привчити до гігієни, прищепити їй корисні звички. Створіть навколо неї таку атмосферу підтримки і розуміння, щоб вона самостійно долала труднощі, що виникли, відчуваючи їх.

zaderzhka-rechi-u-rebenka

 

 

Батькам не можна допускати того, щоб в будинку виникала напружена і тривожна атмосфера. Дитина не повинна відчувати себе невпевнено. Якщо відхилення в тому, що дитина заїкається, навчіться терпляче її слухати, не кричіть, не робіть зауваження з суворою інтонацією. Дитина потребує того, щоб її слухали. А для дитини з вадами мовлення — це ще важливіше, тому батькам потрібно навчитися вислуховувати її.

 

 

Під час спілкування з такою дитиною потрібно чітко вимовляти слова, щоб вона знала, як правильно вимовляти їх, могла брати з вас приклад. Якщо порушення мови дуже помітно, можна запропонувати їй заняття, які розвивають психомоторні функції. Наприклад, спів. У ньому задіяні механізми, що істотно відрізняються від тих, що використовується в мові. Якщо займатися співом постійно, у дитини з часом може пройти заїкання. Є дуже багато корисних програм, які можна скачати безкоштовно і встановити у себе на комп’ютері для занять з дитиною.

 

 

Виключіть радикальні зміни з життя дитини. Якщо, наприклад, вона звикла вчитися в одній школі, не міняйте її. Проводьте сімейний відпочинок в небагатолюдних місцях, щоб у дитини не починало розвиватися почуття невпевненості.

 

Звертайте увагу на тих, хто оточує дитину, щоб позбавити від дестабілізуючого впливу близьких, дідусів, бабусь та інших родичів.