Особливості виховання дітей дошкільного віку

Всі батьки бажають бути найкращими татами і мамами на Землі, і вони мріють дати дитині хорошу освіту, а також виховати її справжньою людиною. І всі прекрасно розуміють, що це велика праця. Буває, що у батьків виникає чимало питань, що стосуються виховання. Де шукати відповіді на них? На інтернетівських форумах, в кабінеті у сімейного психолога або, може бути, в мудрих книжках?

homeschoolingСправжня причина дитячих примх

Коли дитина йде в школу, то можна сказати, що вона уже виросла, оскільки це вже не наївний малюк, а маленька людина зі своїми печалями і радощами. У такому віці дитина вже повністю усвідомлює свою статеву приналежність, і вона прекрасно розуміє, в чому різниця між дівчатками і хлопчиками, а деякі діти вже знають звідки беруться діти, і підозрюють, що лелека і капуста до цього процесу не мають відношення.

Дитину в такому віці не полишає сумнів: а чи завжди мають рацію батьки, та й просто — дорослі люди? І чому найменший непослух обов’язково повинен каратися? В душі кожної дитини зароджується щось, що можна назвати одним словом: чому? Чому я повинен вчити уроки, чому мені не можна йти гуляти, коли я захочу, чому мені не можна з’їсти морозиво, коли мені захочеться і т. п. Саме цей внутрішній бунт і робить дитину примхливою і надто емоційною.

Недитячі кризи

За своє життя людина переживає чимало різних ситуацій, одні з яких окриляють, а інші змушують страждати. Дитина в процесі свого становлення як особистості, відчуває таке, що й не кожен дорослий може перенести.

З чого почати?

Та хоча б, з малого: спершу, потрібно навчити дитину тримати під контролем свої емоції. Це справжнє мистецтво, яке доступне для освоєння не всім. Тому, потрібно чітко визначити рамки поведінки, тобто доступно пояснити: що можна робити, а чого не можна. Якщо «не можна» буде більше, то «внутрішній бунт» може розгорітися з подвійною силою. Проте, якщо обмеження мінімальні, то дитина неминуче подумає, що вона батькам нецікава, а значить, непотрібна. Ось чому потрібно стежити за тим, щоб кількість «можна» і «не можна» була приблизно однаковою.