Особливості відпочинку та лікування в санаторіях Східниці

Незалежно від пори року Східниця радо приймає всіх гостей. Туристам гарантовані ефективне оздоровлення за допомогою природних цілющих ресурсів та високий рівень обслуговування в санаторіях курорту.

Основні характеристики мінеральних вод Східниці

Основою лікування на курорті слугують мінеральні води, подібні до «Боржомі», «Нафтусі». Східниця хоч і невелике селище, але на її території є більше 35 джерел та 17 свердловин різних типів лікувальних вод. Вони поділяються на різновиди:

  • води слабкої мінералізації, насичені залізом – джерела № 13, 15;
  • води слабкої мінералізації зі вмістом органічних речовин – джерела № 1, 3, 26;
  • з вираженою жовчогінною дією – свердловини 1С, 18С; джерела — № 8, 9, 10, 25;
  • гідрокарбонатні та хлоридно-карбонатно-натрієві мінеральні води подібні до «Боржомі» — свердловина 2С;
  • гліцеринова вода. Її не можна вживати, а застосовувати виключно зовнішньо для лікування сухості та інших проблем зі шкірою. Джерело – 357.

Вживати воду необхідно згідно з призначенням лікаря. Він, виходячи з індивідуальних показників (стану здоров’я, віку, ваги), призначить об’єм та частоту прийомів мінеральних вод.

Лікувально-оздоровчі комплекси знаходяться близько до центральних бюветів або мають власні. Так, санаторій «Санта-Марія» в Східниці має павільйон з мінеральними водами з джерел № 1,10, 13,18. Мінеральні води подаються до бювету 3 рази на день і зберігаються у спеціальних ємностях, щоб звергти цілющі властивості води. А готель «Цитадель» в Східниці https://karpatykruiz.com.ua/shidnytsia/hotels/citadel.html знаходиться в 250 метрах від свердловини 18С.

Напрямки та методи оздоровлення в санаторіях курорту

Курортно-оздоровчі комплекси, такі як «Київська Русь», «ТуСтань», «Санта-Марія» в Східниці https://karpatykruiz.com.ua/shidnytsia/hotels/santa-mariia.html, мають власні медичні центри. Якщо ви обрали для відпочинку готелі, які їх не мають, наприклад «Козацький Дворик» або «Цитадель» в Східниці, тоді можна придбати оздоровчий курс на базі будь-якого лікувального закладу в місті.

В медичних центрах проводять діагностику, консультації та призначають оздоровчі процедури. Основні напрямки лікування в Східниці: травний, урологічний, ендокринний, дерматологічний, органів дихання, нервової та кістково-м’язової систем.

Курс оздоровчих процедур може включати: масажі, інгаляції, фізіопроцедури, озокеритотерапію, пресолімфодренаж, аромаванни. Для підсилення ефекту медичних процедур, призначають дієту та курс вживання мінеральних вод.

Як доїхати до Східниці?

Дістатися до курорту українцям, які їдуть не на власному автомобілі, найзручніше зі Львова. Але є 2 маршрути зі Львова до Східниці:

  • Прямий автобус, який відправляється з залізничного вокзалу Львова до Східниці. Орієнтовний час в дорозі – 2 год. 30 хв.
  • З пересадкою. Потрібно сісти на електричку сполученням «Львів-Трускавець». Після прибуття до залізничної станції курорту Трускавець, потрібно пересісти на автобус до Східниці.

Дістатися до Східниці автомобілем краще по міжнародній трасі «Київ-Чоп», а з Південного регіону – через Івано-Франківськ-Калуш-Стрий-Дрогобич-Борислав.