Особливості вагітності двійнею

Дуже серйозним навантаженням для організму будь-якої жінки, вважається багатоплідна вагітність. З особливою уважністю лікарі відносяться до тих жінок, хто виношує двійню, а то й трійню.

Beremennost-dvoyney_5153Подібна вагітність часто являється схильністю спадкового характеру. До такого явища може призвести і повна відмова від контрацептивів гормонального плану, які приймалися протягом тривалого періоду. В такому випадку можуть дозріти дві яйцеклітини за один період.

Також є ймовірність народження двійні і трійні у жінок, які досягли 35-річного віку. Така ймовірність існує і в тих жінок, які вдаються до допомоги ЕКО.

До речі, полезное о развитии детей ви можете почитати на сайті vash-kroha.ru вже сьогодні.

Види вагітності
У матці жінки, яка вагітна двійнятами, можуть розвиватися як одна яйцеклітина, так і дві. З цього випливають різні види вагітності двійнею.

 

 

  • Однояйцева. У цьому випадку тільки одна запліднена яйцеклітина. Вона може ділитися на дві, так і на більшу кількість. Абсолютно кожна матиме розвиток самостійного організму, проте всі вони знаходяться в одному міхурі. В цьому випадку народжуються дітки, які мають однаковий набір генів.
  • Різнояйцева. Дві різні яйцеклітини дозрівають в один час і запліднення відбувається різними сперматозоїдами. В результаті утворюється два, а то і більше плодових міхура. Подібна вагітність буде приводити до народження дітей, що мають різні набори генів.

 

Відмінність близнюків від двійнят

 

У самій медицині відсутні поняття близнюків та двійнят. Існують лише різнояйцеві та однояйцеві близнюки. Саме різнояйцеві в народі мають назву двійнят. Основне, що відрізняє двійнят від близнюків, різні набори генів. Діти, які були народжені після того, як розділилася одна яйцеклітина, будуть абсолютно однаковими.

Близнюки практично завжди народжуються однієї статі і з однаковою групою крові. Вони дуже схожі, найчастіше вони просто не відрізняються і за зовнішніми ознаками, і за характером. Колір очей також буде один, як і колір волосся і шкіри. Таких дітей нерідко плутають батьки. Однією з дивовижних здібностей близнюків однояйцевого типу є те, що вони здатні відчувати біль один одного і хворіти одними хворобами.

Якщо вагітність різнояйцева, то діти, які народжуються можуть бути різних статей і мати різну зовнішність. У близнюків можуть бути однакові характери, в той час, як двійнята є протилежностями.