Особливості та переваги механічних тонометрів

Механічний тонометр — це спеціальне пристосування, яке вимірює рівень артеріального тиску користуючись популярним методом прослуховування тонів Короткова. В даний момент, цей вид обладнання витісняється більш сучасними автоматичними і напівавтоматичними моделями. Згідно зі статистикою, співвідношення продажів тих та інших приблизно 40/60 на користь електронних. Однак, варто не забувати, що механічні тонометри — це класика, яку навряд чи в найближчому часі витіснити з ринку медичної техніки назовсім. Державні закупівлі у спеціалізовані установи передбачають саме їх. До речі кажучи, звідси і ходить міф про те, що лікарі використовують тільки механічні тонометри унаслідок їх високої точності.

Sphygmomanometer on the cardiogram

Sphygmomanometer on the cardiogram

Переваги механічних тонометрів:

1. Тонометр механічний за своєю вартістю набагато дешевший, ніж ніж електронний. Саме тому він є найкращим для більшості державних медичних установ. Придбати механічний тонометр ви можете на сайті https://ortop.com.ua/ вже зараз.

2. Як би не старалися виробники сучасних тонометрів вдосконалити їх різноманітними додатковими функціями, це не скасовує того, що механічний тонометр дійсно є найбільш точним.

3. Ним можна скористатися в будь-який момент, так як немає потреби використовувати мережевий адаптер або батарейки для роботи.

4. Історія вимірювання артеріального тиску методом Короткова налічує близько 100 років. Використовуватися він почав ще в 1905 році, коли російський лікар Н.С. Коротков зробив можливим використовувати прилад звичайним людям. Хоча сам метод був відкритий іншим вченим, німецьким фізиком Башем в 1881 році.

Недоліки механічних тонометрів:

1. Необхідно мати певний досвід і вміння для роботи з механічним тонометром. Наприклад, якщо випустити повітря з манжети дуже швидко, або накачати його дуже повільно, то дані можуть виявитися неточними. Крім того, манжета повинна накладатися правильно, щоб вона чутливою областю стикалася з артерією.

2. Цей вид тонометрів використовується тільки для визначення верхнього і нижнього артеріального тиску. Автоматичні тонометри ж, мають безліч додаткових функцій, таких як визначення пульсу, аритмії, триразовий вимір, розрахунок середнього значення.

3. Людям з поганим слухом не рекомендується застосовувати механічний тонометр, так як цей метод передбачає самостійне прослуховування серцевих тонів через фонендоскоп.