Особливості сучасних дієт

«Чим потрібно харчуватися, щоб скинути зайву вагу?» — таким питанням задаються ті, хто прагне до ідеальних форм. Однак основна складність полягає не стільки в досягненні наміченого результату, скільки у виборі способу корекції своєї фігури.

1458809867623087Багато сьогодні задаються питанням про те, яка дієта найефективніша. Величезна різноманітність всіляких методів схуднення ставить перед непростим вибором тієї дієти, яка буде максимально підходити для вас. Дана класифікація дає можливість розібратися в особливостях дієт і вибрати варіант прийнятний для вас.

Низькокалорійні дієти

Ці дієти націлені на зменшення калорій у щоденному раціоні. При цьому, необхідно вміти правильно підбирати продукти, дотримуючись балансу корисних компонентів. Ця група дієт, мабуть, найчисленніша, хоча результат, як правило, зберігається недовго.

Маложирні дієти

У них присутнє серйозне обмеження на вживання жирів. Процес схуднення йде досить повільно (не більше 2 кг на місяць), зате ефект тримується довго.

Монодієти

Інша назва цього способу харчування — «жорсткі» дієти, що красномовно їх характеризує. При монодієті раціон складається з одного конкретного продукту з низьким вмістом калорій: яблуко, кефір або кавун. Тривалість застосування такого методу обмежується 10 днями. Незважаючи на швидку втрату ваги (до 5 кг в тиждень), монодієта таїть в собі ряд негативних наслідків: втрата м’язової маси, зменшення тонусу шкірного покриву і погіршення психологічного стану.

Білкові дієти

Основний раціон при таких дієтах складається з тваринних білків — м’яса і риби. І хоча в малій кількості допускається вживання овочів і фруктів, такий вид дієт все ж досить «жорсткий» і тому важливий розсудливий підхід.

Жирові дієти

Незважаючи на парадоксальність такого способу харчування, він ефективно застосовується в процесі лікування таких захворювань як ожиріння і цукровий діабет. Основою дієти є вживання в їжу жирних продуктів (м’яса і сала), які дають організму енергію для відшкодування нестачі вуглеводів.

Крім того, існують певні принципи харчування, які, як і дієти сприяють ефективному зниженню ваги. Деякі з них розроблені зовсім недавно, а інші — відомі вже досить давно.

Вегетаріанство

Будучи хорошим прикладом здорового харчування, має невелику результативність і погано підходить до нашого клімату.

Харчування за гемокод

Досить ефективна, проте, недешева дієта. Грунтується на підборі раціону відповідно до аналізу травних ферментів (індивідуальний гемокод).

 Метод Монтіньяка

Спосіб, який має в основі харчування «хороші» вуглеводами (хліб з висівок, сир, овочі та інше) і ретельно обрані жири. Процес схуднення просувається досить повільно, проте досягається стійкий результат.

Роздільне харчування

Даний метод допускає вживання будь-яких продуктів, але в певних поєднаннях. Прийом в їжу «несумісних» продуктів повинен розділятися двогодинним інтервалом.

Дієти по групі крові

Позитивним моментом таких дієт є перерозподіл продуктів в раціоні, замість відмови від деяких з них. Харчування за типом крові ефективне для тих, хто не вміє стримувати себе у виборі асортименту та обсягу їжі.