Особливості стилю лофт

Просторі кімнати з мінімалістичною обробкою, великі вікна, присутність індустріальних елементів — все це лофт, один з популярних сучасних стилів інтер’єру. Його шанувальники цінують функціональну простоту і лаконічні лінії, прагнуть максимально «розвантажити» житловий простір, звільнити його від великої кількості декору, характерного для багатьох інших напрямків дизайну. Найчастіше лофт вибирають волелюбні та ексцентричні натури, для яких будинок є відображенням внутрішнього світу.

stil-loft-v-interereСтіни в стилі лофт

Чи не найхарактернішою акцентом цього стилю можна назвати цегляну кладку. В ідеалі, стіни і перегородки з цегли залишають без обробки, іноді для створення потрібного ефекту імітують кладку за допомогою гіпсових або керамічних плиток. До речі, якщо вас цікавить дизайнерський ремонт в стилі лофт,  то радимо перейти за даним посиланням https://nsdgroup.com.ua/stili/stil-loft/ вже зараз.

Друге популярне рішення в дизайні інтер’єру в стилі лофт — бетонні стіни. При їх оштукатурюванні не прагнуть домогтися ідеальної гладкості, а навпаки — надають поверхні деяку грубуватість.

Для посилення візуального ефекту одну зі стін роблять відмінною від інших. Наприклад, три площини можуть бути бетонними, а одна — з цегли. Ще один спосіб — фарбування однієї зі стін в контрастний колір. Цей прийом, зокрема, допомагає виділити головну функціональну зону приміщення.

Стеля в стилі лофт

Що стосується стель, то їх найчастіше залишають оштукатуреними, фарбують у світлі тони, щоб візуально збільшити простір і наповнити його світлом. Як декор можуть виступати елементи повітроводів, металеві балки, пофарбовані темною матовою фарбою.

Допускається також оздоблення стелі дерев’яними дошками або панелями під дерево. Але щоб не виникало асоціації з шале або будинком в стилі кантрі, дерево в цілому не повинно домінувати. Цікавим рішенням може бути часткове зашивання стелі деревом в обідній зоні. Це допоможе створити в їдальні більш теплу і затишну атмосферу.

Вікна в стилі лофт

Для індустріальних приміщень характерні великі вікна від підлоги до стелі. Їх можна зробити і в звичайній квартирі. В прості прямокутні отвори встановлюються пластикові або дерев’яні рами, які фарбуються під метал або будь-який темною фарбою. Важливі складові віконних конструкцій — це внутрішні розкладки, фурнітура різноманітних відтінків.

Текстильні фіранки з пишними складками або рюшами в лофт-інтер’єрах недоречні, тому їх найчастіше заміняють сучасними сонцезахисними системами: вертикальними або горизонтальними жалюзі, системами день-ніч та іншими. Винятком можуть бути прості прямі штори з щільної тканини, в ідеалі — з матеріалу з ефектом «металік».

Підлога в стилі лофт

Підлогою в індустріальному інтер’єрі може бути звичайна стяжка, але для комфортної експлуатації все ж варто використовувати оздоблювальні покриття. Це може бути кераміка під бетон або камінь, дерев’яні дошки з лаковим покриттям, паркетна дошка.

Популярним рішенням є облаштування наливних підлог. Завдяки їх широкій колірній гамі і різноманітності наповнювачів є можливість створити поверхні зі всілякими візуальними ефектами.

В цілому, дизайн інтер’єру в стилі лофт залишає багато простору для імпровізації та експериментів. Комбінуючи матеріали та оздоблювальні технології, можна створити такий житловий простір, перебувати в якому буде комфортно і приємно.