Особливості розвитку ліворуких дітей

Багато батьків вважають, що ліворукість — це дуже серйозне відхилення у дитини, тому потрібно негайно переучувати її. Інші ставляться до ліворукості спокійно і вважають, що переучувати марно, та й такий захід може зашкодити розвитку дитини.

Визначення ліворукості

Щоб визначити, наскільки шкідливо бути ліворуким, потрібно розібратися в особливостях ліворукості на рівні фізіології. Мозок людини складається з 2-х півкуль. Права півкуля відповідає за образне мислення, якого належить розвиненість у сфері мистецтва, а ліве – за мова і просте мислення. Якщо активніше домінує ліва півкуля, то людина стає праворукою, а якщо праву, то ліворукою. Можна зробити висновок, що ліворукими народжуються люди мистецтва і творчості: музиканти, художники, письменники і т.д.

Для таких дітей особливо важливим є індивідуальний підхід під час розвиваючих занять, забезпечити який зможуть викладачі, що ведуть розвиваючі заняття для дітей 1-3 років — детальніше тут: https://maisternia-znan.ua/service/zerniatko/.

Ліворукі люди емоційні, вразливі, довірливі і примхливі, та заодно вони дуже розвинене почуття справедливості. Вони мають гарну уяву. Незважаючи на те, що вони стають визначними особистостями, у дитинстві вони частіше за інших відчувають труднощі у вимові звуків, а мовний розвиток відбувається повільніше.

Якщо ви виявили, що у вашого малюка ліворукість, то не слід перешкоджати розвитку, закладеному при народженні, а краще допомогти йому навчитися працювати лівою рукою. До школи слід займатися з дитиною листом чи читанням, оскільки в цій галузі вона не сильна. Навчання в школі потрібно проводити за звичайною програмою без додаткових занять.

Оскільки у ліворуких добре розвинений зір та дотик, то постарайтеся під час навчання використовувати наочний матеріал, так що дитина все краще засвоїть.

Для ліворуких дуже важливо, щоб усе, що оточувало, було їм зручно. Подбайте про те, щоб світло від вікна або лампи падало з правого боку, а посадка за шкільною партою обов’язково має бути ліворуч, щоб не заважати праворукому сусідові.

Спеціальні елементи

У сучасному житті практично все навколишнє виконане для праворуких, тому ліворуким досить складно адаптуватися в суспільстві. Проте останнім часом з’явилися канцтовари для шульг, які можуть допомогти школяру в навчанні листа. Ручки та олівці мають спеціальну форму, що повторює форму руки.

Сьогодні можна підібрати меблі, виходячи з особливостей дитини. Парта трансформер універсальна для школи, наприклад – це чудовий предмет меблів. Дитині буде зручно та комфортно на всьому протязі використання.

Особливості ліворукості лише на рівні фізіології у дитинстві можуть затримати розвиток мови та письма. Тому з великою увагою потрібно підходити до розвитку ліворуких дітей, щоб надалі з них виросли визначні особи.