Особливості крафтових сирів

Крафтовий сир — продукт, який виготовлений вручну в домашніх умовах або на невеликому підприємстві. Від тих видів, які масово виготовляються, відрізняються яскравим ароматом і вишуканим смаком.

Секрет популярності

Все більше українців віддає перевагу крафтовим сирам, а не продукції для масового споживання. Чому ж так відбувається? Причин цьому декілька.

Доволі активно поширюється мода на здорове харчування та екологічність. Для виготовлення крафтових сирів використовується лише натуральне молоко тварин, які споживають траву, вільно випасаючись, а не жують у стійлі силос. Тому продукт виходить більш корисним.

Українці почали більше подорожувати і пробувати нові смаколики в інших країнах, де є регіональні карти вин та сирів. Найбільша кількість таких меню — в Іспанії, Німеччині, Італії та Франції.

До того ж змінюється стиль життя. Люди починають залишати роботу, яка не приносить їм задоволення, і займатись іншими речами. Сироваріння дозволяє реалізувати творчі амбіції і до того ж отримувати непоганий дохід.

Важливо, що для виготовлення використовується лише екологічно чиста сировина. Процес виробництва строго контролюється, і зазвичай кожна одиниця має гарантію якості та сертифікована.

Які сири варто спробувати

На ринку представлено доволі багато видів крафтової продукції. Варто спробувати найвідоміші світові сири:

  • Горгонзола. Насичений, пікантний смак мало кого залишає байдужим. Особливість сиру в тому, що він м’який і з благородною пліснявою. Батьківщина горгонзоли — Італія.
  • Камамбер. Виготовляти його почали у Франції, проте можна знайти продукцію місцевого виробництва. Якщо камамбер добре дозрів, то середина буде танучою і м’якою, а скоринка — пікантною. Смак дуже багатогранний — він ніжний, трішки гострий і солодкуватий, тому подарує багато яскравих відчуттів. Можна запікати в духовці, аби камамбер був ще ароматнішим.
  • Рікотта. Ніжний вершковий сир, який виготовляється з молочної сироватки. Рікотту дуже часто використовують для приготування десертів. Добре підходить для лазаньї та гарячих страв, аби смак був ще більш насиченим.

Не варто забувати і про тверді крафтові сири. Можна спробувати традиційні варіанти або ті, які приготовані за унікальними рецептами. Наприклад, дуже популярні молочні продукти з різноманітними спеціями та травами.

Найкраще подавати крафтові сири зі свіжим білим хлібом, медом чи джемом, оскільки інколи аромат і смак можуть бути доволі яскравими, і якщо вперше пробувати, то вони можуть здаватись надто різкими. В якості напоїв підійде червоне або біле вино — це вже що кому більше подобається.

Источник: сайт dymne.com.ua