Особливості будівництва дачного басейну

Дачний басейн — це особисте водоймище для відпочинку, розслаблення, всіляких розваг, тренувань і так далі. В даний час існує велика кількість різновидів дачних басейнів — каркасні, надувні, скловолоконні, пластикові та багато інших. Однак найбільш бажаними залишаються бетонні басейни, які мають максимальний термін служби, відрізняються найвищою міцністю, можуть мати різні розміри і форми.

concrete-5Однак до будівництва дачних басейнів варто підходити з максимальною відповідальністю. Адже неправильний монтаж буде коштувати вам проблем з водопостачанням та водовідведенням (можливий витік води), басейн буде мати неестетичний зовнішній вигляд (може відвалюватися плитка або інше декоративне покриття). Варто зазначити, що строительство бассейнов под ключ передбачає якісне виконання робіт професіоналами.

Технологія будівництва бетонного басейну починається з проектних робіт. Важливо скласти план місцевості, схему басейну, його точне розташування на ділянці, визначити тип використовуваних матеріалів і технологій. На цьому ж етапі необхідно визначитися з розміщенням чаші на землі (на одному рівні або декількох), кількістю людей, які одночасно зможуть перебувати в чаші, формою і розмірами басейну. Що стосується останнього питання, то необхідно враховувати встановлені норми.

Наприклад, довжина басейну повинна складати не менше 5,5 м при глибині від 1,5 м (дані вказані для дорослої людини). Не менш важливо визначитися з додатковим обладнанням (трамплінами, вишками і так далі), і з урахуванням цього скорегувати глибину (при наявності трамплінів глибина басейну повинна бути не менше 2,5 м).

Також важливо розрахувати товщину днища і стін чаші. Ці параметри залежать від типу ґрунту, його динаміки, рівня ґрунтових вод, а також передбачуваної глибини басейну і, відповідно, тиску води. Чим глибший басейн, тим більша вага буде тиснути на дно і стінки, і тим товстішими вони повинні бути. Зрештою, необхідно спроектувати дренажну систему. Далі потрібно вирити котлован (необхідні земелкопи або спеціальна техніка), підготувати основу і облаштувати подушку, гідроізолювати дно і залити бетон.