Основні вправи для розвитку мовлення

Всі батьки з нетерпінням чекають того заповітного дня, коли їх малюк скаже своє перше слово. Ці слова ретельно фіксуються, записуються в блокнотик і залишаються на пам’ять. Але поки цей момент настане, батькам доведеться пройти тривалий шлях підготовки своєї дитини до повноцінного мовлення і розвивати цю навичку, як і всі інші.

c84308bf6713247e90399fc1bc3a9c0dУ загальних висновках і рекомендаціях педіатрів можна вивчити стандартні правила для батьків, які будуть провокувати розвиток мовлення і прагнення дитини до спілкування. Всі ці методики вимагають максимально частого спілкування з дитиною. Причому говорити потрібно повільно і виразно, використовуючи тільки короткі фрази. Щодня незалежно від віку дитини та її навичок в мовленні потрібно читати вірші і казки. Прекрасно підходять для двох-трьох років ігри з обговоренням картинок. Не варто відмовляти, якщо дитина постійно вимагає розповідати їй тільки одну і ту ж казку. Справа тут не в сюжеті, а в словах, які намагається зафіксувати для себе малюк.

Потрібно пам’ятати і ні на хвилину не забувати, що будь-яке навчання дитини має проходити в ігровій формі. Гра — це головний предмет, який малюкові буде цікавий. Досить частою помилкою батьків буває те, що вони переходять на «дитячу мову». Сюсюкатися з дитиною не допустимо. Зараз малюк навчається, фіксує для себе слова і намагається їх відтворювати. Те, що він чує, те він і буде говорити згодом. Щоб потім не мати проблем з логопедами, краще відразу все робити чітко і правильно.

Для розвитку мовлення у дітей є спеціальні ігри та вправи. Розтягування губ і язика, це можна зробити за рахунок смішних і веселих звуків. З дитинкою можна мукати, хропіти, вити і робити це разом і весело. Чим старанніше дитина буде повторювати ці звуки, тим швидше вона підготує мовний апарат до вимови.

Ігри на здування, в яких можна використовувати прості листки, пір’ячко або мильні бульбашки. Коли дитина дме, затримує дихання, вчиться глибоко вдихати і видихати повітря, таким чином, вона готує мовне дихання.