Основні принципи організації освітлення в квартирі

Якщо ви хочете, щоб у вашій квартирі була створена атмосфера тепла і затишку, щоб в неї було радісно заходити після довгого робочого дня, вам буде недостатньо просто правильно розставити в ній меблі. Адже затишок в домі створюють багато чинників, і важливу роль серед них відіграє освітлення. Воно може створити в одному кутку кімнати атмосферу розслабленості і ліні, а в іншому — робочу обстановку, повну ясності і зосередженості.

100-iconДля того щоб правильно організувати штучне освітлення у своїй квартирі, слід пам’ятати, що воно буває трьох видів: центральне, місцеве і декоративне.

Центральне освітлення має бути обов’язково присутнє в кожній кімнаті і у всіх інших приміщеннях квартири. Його завдання — випускати яскраве пряме світло і залишити в приміщенні якомога менше неосвітлених куточків. Як центральне освітлення в кімнаті можна вибрати кришталеву люстру або ж кілька настінних світильників.

Місцеве освітлення виконує надзвичайно важливе завдання в кожній кімнаті квартири. Воно ділить приміщення на зони з різним призначенням, такі як зона відпочинку, робоча зона, гостьова зона. До вибору освітлення для кожної зони потрібно підійти особливо ретельно, адже від нього може залежати ваш зір і навіть здоров’я в цілому. Від занадто яскравого і блискучого світла в зоні відпочинку страждає нервова система, і можуть початися головні болі, а від тьмяного і затемненого освітлення в робочій зоні постраждають зорові функції і знизиться працездатність. Для місцевого освітлення вибирайте бра, торшери (які можна придбати на сайті http://nasvitlo.com), настільні лампи і стежте, щоб вони виконували саме ту роботу, для якої призначені.

Третій вид освітлення в наших квартирах досить новий. Декоративне освітлення не має чітко виражених утилітарних функцій, воно покликане прикрашати інтер’єр будинку, вдало підкреслюючи його переваги. Основне завдання декоративного освітлення в будинку — привернути увагу до його прикрас, наприклад, до картини, статуетки, фотографії. В якості декоративного освітлення можна використовувати просто красиву настільну лампу, яка буде і прикрашати приміщення, і сама ж освітлювати цю прикрасу.

Організуйте освітлення в своїй квартирі правильно, і тим самим ви не тільки зробите її світлою і затишною, але і збережете здоров’я вашої сім’ї.