Основні принципи дієтичного харчування для швидкого схуднення

В даний час дуже багато людей, що стежать за своїм здоров’ям, дотримуються дієтичного харчування. Однак переважна більшість все ж продовжує сприймати дієту як цілу систему обмежень. Коли людина чує словосполучення «дієтичне харчування», вона відразу думає про відмову від смачної і різноманітної їжі. Насправді ж це зовсім не так. Дієта – це збалансоване раціональне дієтичне харчування з розумними обмеженнями, що дозволяють підтримувати здоров’я і позбавитися від зайвих кілограмів.

ф21Багато людей, які роками безуспішно намагаються схуднути, воліють протягом тривалого часу буквально морити себе голодом. Проте після припинення такої нездорової «дієти» зайві кілограми повертаються, причому ще й у більшій кількості. Для того, щоб такого не сталося, слід харчуватися часто і маленькими порціями. Не слід допускати великих перерв між прийомами їжі і виникнення сильного відчуття голоду. Калорійність раціону варто знижувати поступово.

Якщо ви протягом багатьох років харчувалися не найкращим чином, то різке обмеження надходження калорій може привести до того, що вам буде дуже складно дотримуватися здорового режиму харчування. Віддавайте перевагу низькокалорійній їжі. Мова йде про продукти, багаті клітковиною – овочі, фрукти, каші і так далі. Поряд з цим слід утриматися від вживання продуктів, у яких присутні «прості» вуглеводи. Останні легко засвоюються організмом і тут же поповнюють жирові відкладення. Необхідно скоротити до мінімуму споживання усіляких солодких булочок, тістечок, цукерок і шоколаду.

Лікарі рекомендують дотримуватися дієтичного харчування протягом усього життя. Однак найчастіше це вдається далеко не всім. Якщо ви збираєтеся повернутися до звичного режиму харчування після закінчення дієти, то пам’ятайте про те, що швидко скасовувати дієтичні обмеження не можна. Якщо вам вдалося схуднути і домогтися загального оздоровлення організму, повністю і назавжди відмовтеся від шкідливих продуктів навіть після завершення дієти.