Основи розвитку та виховання дитини

Поява в сім’ї дитини зобов’язує батьків переглянути погляди на життя. Адже тепер їх основна задача – правильне виховання і гармонійний розвиток нової особистості.

 

94_mainПсихологи рекомендують починати цей процес з власної персони. Діти є наслідувачами. Найбільш яскравим прикладом для дітей є батьки. Всі позитивні і негативні звички дитина переймає у мами і тата. Тому вимагати виконання тих чи інших завдань мають право тільки ті батьки, які самі роблять їх бездоганно. В іншому випадку виховання не дасть належного результату.

Будь-яка дитина безпосередня, активна та допитлива. Це потрібно прийняти як належне. Щоб розвинути якості в потрібному руслі, необхідно терпляче пояснювати, підтримувати постійне спілкування, займатися іграми і вправами, відповідними віку. Але при цьому не можна перевантажувати малюка психологічно, фізично чи розумово. Великі обсяги інформації можуть стати причиною зворотного процесу і відсутність бажання продовжувати навчання. Заняття необхідно комбінувати з відпочинком і розвагами.

Щоб розвиток і виховання дитини були гармонійними, необхідно відтворити відповідне навколишнє середовище. Це стосується безпеки, можливості набуття досвіду та комфорту. Діти повинні спілкуватися не тільки з батьками, але і з однолітками. Умови їх проживання повинні сприяти розвитку навичок соціалізації, працьовитості та самостійності.

Чудовим виховним ефектом володіють ігри. Грамотно підібрані розваги приносять не тільки безліч приємних емоцій, але і надають позитивний вплив на фізичне та психологічне становлення маленької особистості. У процесі гри дитина вчиться проявляти свої здібності, емоції, інстинкти, тренує витривалість та розвиває фантазію. Цей інструмент можна застосовувати і для духовного, і для морального виховання. Головне – грамотно підібрати комплекс ігрових заходів.

З дитиною потрібно проводити якомога більше вільного часу. Адже зовсім скоро вона стане дорослою людиною, поміняє захоплення, заведе нові знайомства та створить власну сім’ю. Тут будуть моделюватися такі ж взаємини, які їй доводилося спостерігати в дитячі, шкільні, а також підліткові роки. Ось чому так важливо починати виховання і розвиток не з дитини, а саме з себе.