Осіння дієта

Тепле літо закінчилося, настає пора підготовки до холодів, саме тому так важливо в цей час року приділити увагу правильному харчуванню: адже організму потрібно запастися вітамінними і корисними поживними речовинами на весь період холодів.

osennya-dietaЗ настанням холодів у всіх живих істот, у тому числі і в людини, зростає потреба в калоріях і жирах, оскільки підвищується витрата енергії на підтримання тепла в організмі. Саме тому лікарі-дієтологи рекомендують відмовитися від будь-яких дієт, оскільки організму потрібно накопичувати вітаміни, а не втрачати їх.

Обмежувати себе в їжі в холодну пору року може бути небезпечним для здоров’я. Тому просто змиріться з тим, що дієти доведеться відкласти до весни. Головне завдання – це не спалювання ваги, а підтримання її на певному рівні.

Якщо ж ви все-таки хочете скинути пару кілограм саме восени, то робіть це розумно і правильно.

Постарайтеся вести активний спосіб життя і побільше рухатися, це допоможе підтримати обмінні процеси на колишньому рівні і не дасть їм сповільнитися.

Їжте більше фруктів і овочів: як в сирому, так і в приготовленому вигляді, вони наситять організм вітамінами і дозволять йому залишатися активним.

Помічено, що навіть у тих людей, хто не страждає підвищеним апетитом, в холодну пору року, він зростає. Тому, якщо вас мучить голод, не мучте свій організм і дозвольте собі калорійну і жирну їжу, але без надмірностей: це може бути риба, курка або олія в будь-яких стравах.

Добре допомагають у боротьбі з голодом теплі овочеві супи.

Постарайтеся вживати в їжу якомога менше солоного, так як сіль затримує воду в організмі і провокує набряки. А ось приправи і різні трави, навпаки, дуже корисні. Вона активно сприяють травленню.

Дуже корисні картопля, капуста і будь-які страви з них.

Сумні та холодні осінні дні часто супроводжуються занепадом настрою, і як наслідок «тягне на солодке», адже воно піднімає настрій. Однак, будьте обережні, не дайте поганого настрою взяти верх. Звичайно, від однієї цукерки відмовлятися не варто, але не поглинайте шоколад плитками, піднімайте настрій хорошими фільмами і спілкуванням з друзями.