Орбітрек: для чого він потрібен, як ним правильно користуватися?

Орбітрек, є одним з базових кардіотренажерів і він незамінний для занять фітнесом. Унікальні особливості цього снаряда дозволяють йому «прокачувати» відразу декількох груп м’язів, а можливість настройки швидкості, довжини і висоти кроку робить його використання ще зручнішим. 

unnamedЗвичайно, класичний орбітрек для фітнесу не може використовуватися в якості повноправної заміни стандартним заняттям на біговій доріжці. Але, все ж, тренування на даному тренажері дуже корисні для здоров’я!

Які групи м’язів працюють при заняттях на орбітреку?

Серед відвідувачів спортивних залів і фітнес-центрів поширена думка, що тренування на орбітреку рівносильні звичайній пробіжці в парку. Це твердження хибне — перш за все через різні групи м’язів, які задіяні при тих чи інших видах кардіотренувань. Говорячи простіше, орбітрек нездатний повністю замінити пробіжки, проте використовувати його можна надзвичайно ефективно. При роботі на ньому, включаються м’язи рук, спини і грудей. Бігова доріжка опрацьовує, в основному, м’язи ніг і спини. Так само, при заняттях на даному тренажері, ти не даєш своїм суглобам того жорсткого навантаження, яке вони отримують при бігу. Тому орбітрек — більш щадний вид тренування, який підходить навіть людям після перенесених травм, які мають проблеми зі спиною, а також жінкам вже через пару місяців після пологів.

Орбітрек дозволяє опрацьовувати і «розганяти» такі м’язи:

  • Підколінні сухожилля. Працюють при згинанні/розгинанні ноги. Максимальне навантаження на сухожилля відбувається саме під час розгинання. Щоб краще їх опрацювати, рекомендуємо збільшити кут нахилу.
  • Чотириглаві і сідничні групи м’язів. Бігова доріжка або велотренажер не забезпечують хороше навантаження на них. А ось регулярні заняття на орбітреку дозволяють навантажити їх максимально рівномірно і ефективно!
  • Трицепс, біцепс, спина і груди. Орбітрек є універсальним тренажером і для поліпшення загальнофізичної підготовки. Робота з важелями (тримати їх потрібно в руках) забезпечує хороше навантаження на перелічені групи м’язів.