Олігосахариди для здоров’я вашого малюка

Олігосахариди — вуглеводи в складі грудного молока. Вони відповідають за розвиток повноцінної імунної системи, тому відіграють важливу роль в становленні майбутнього здоров’я дитини.

crop (2) (1)Зовсім недавно, в 2018 році, після декількох десятиліть вивчення складу материнського молока вченим вдалося відтворити олігосахариди і додати їх в дитяче харчування.

У цій статті ми розповімо про олигосахариды в детском питании і про те, чому вони важливі для здоров’я малюка.

Олігосахариди материнського молока

У складі материнського молока олігосахариди стоять на третьому місці за об’ємом після жиру і лактози. Науці відомо близько 200 олігосахаридів. Склад грудного молока однієї жінки відрізняється від складу грудного молока іншої жінки. Однак є 2 основних компоненти, які зустрічаються в молоці майже кожної з них. Компоненти носять назви 2’FL і LNnT і складають близько 33% від загального об’єму олігосахаридів.

Те, що олігосахариди грудного молока важливі для імунітету дитини, вчені виявили ще в 30-х роках 20-го століття. У 2018 році вчені зробили сенсаційне відкриття. Їм вдалося відтворити основні олігосахариди 2’FL і LNnT.

Як працюють олігосахариди материнського молока?

По-перше, олігосахариди грудного молока — натуральні пребіотики. Вони стимулюють розвиток корисної мікрофлори в організмі. Потрапляючи через молоко матері в кишечник дитини, олігосахариди активізують розмноження і ріст корисних бактерій і позитивно впливають на становлення нормальної мікрофлори і здоров’я шлунково-кишкового тракту.

По-друге, вони необхідні для розвитку здорової імунної системи малюка. Майже 75% імунної системи знаходиться в шлунково-кишковому тракті дитини. Олігосахариди стимулюють ріст корисної мікрофлори кишечника і здійснюють позитивний вплив на імунітет.

По-третє, олігосахариди грудного молока захищають від інфекцій. Олігосахариди знаходять патогенні бактерії, чіпляються до них і виводять за собою з організму, перешкоджаючи шкідливому впливу на здоров’я немовляти.

Олігосахариди в дитячому харчуванні

Завдяки відкриттю вчених діти, які з якихось причин не харчуються материнським молоком, тепер отримують якісний набір речовин для розвитку імунної системи.

Дитяча суміш з олігосахаридами материнського молока забезпечує малюкові повноцінний комплекс речовин для зміцнення імунітету. Дитина, яку годують такою сумішшю, менше схильна до ризику підхопити респіраторну, шкірну, кишкову інфекцію або отримати алергічну реакцію.