Огірок — максимум користі та мінімум витрат

У самому розпалі сезон овочів і фруктів. Але в гонитві за чимось новеньким та смачненьким ми часто забуваємо про прості і доступні овочі. Наприклад, навіщо купувати джерело нітратів — кавун, якщо в огірку стільки ж, якщо не більше користі.

4-min-49На щастя, в нашій країні ще не так складно знайти органічні продукти. І коштують вони іноді навіть не дуже дорого. Будь-яка бабуся на овочевому ринку з радістю розповість вам, як вона вирощувала всі ці хрусткі зелененькі огірочки.

Виявляється, огірок — справжнє джерело вітамінів та мікроелементів. Магній, калій, кремній, як не дивно, вітамін С і навіть вітамін А — всіма цими корисними вітамінами ви збагатите свій організм, з’ївши невелику тарілочку салату з огірком.

З давніх-давен, огірок відомий, як чудовий косметичний засіб. Ще наші бабусі використовували його для зменшення набряків і темних кіл під очима. Маска з огірка прекрасно відбілює і підтягує шкіру обличчя, шиї і декольте. Ефект від такої маски можна порівняти із зволожуючою процедурою в салоні.

Для бажаючих знизити вагу, огірок — просто знахідка. Він складається на 90 відсотків з води, володіє практично нульовою калорійністю і має незамінну властивість знижувати кислотність шлункового соку. Дана властивість просто незамінна при дієтах, адже зменшуючи кислотність в шлунку, ми знижуємо свій апетит.

Виявляється, щоб підлікувати ясна і прибрати неприємний запах з рота, потрібно всього потримати на язику шматочок огірка протягом 30 секунд.

Тим, хто страждає від підвищеного тиску в спеку, огірок також зможе принести полегшення. Салат з цього овоча крім гіпотензивного ефекту, володіє ще протихолестериновою дією і навіть допомагає в боротьбі з діабетом.

Допомагає огірок і при хворобах нирок, як і кавун, він сприяє виведенню ниркових каменів.