Оформлення садових ділянок багаторічними квітами: особливості

Оформлення заміської ділянки квітниками і клумбами — відмінний спосіб створення власного куточка для релаксації і оздоблення території біля будинку. Сьогодні для цих цілей можна використовувати найрізноманітніші рослини — хвойні, декоративно-листяні, квітучі. Особливою популярністю серед садівників користуються багаторічні екземпляри. Вони менш вимогливі у догляді. З їх допомогою можна легко підтримувати постійну декоративність саду.

Picket fence surrounded by flowers in a front yard on summer.

Основи сучасного садового ландшафту

Щоб прикрасити сад або ділянку рослинами, необхідно в першу чергу підібрати посадочні матеріали. При створенні клумб потрібно враховувати:

 

  • розмір ділянки;
  • особливості рельєфу місцевості;
  • рівень освітленості;
  • вигляд з різних точок;
  • характер і склад ґрунту.

Правильне і комфортне сприйняття квітника досягається за умови дотримання оптимальної оглядової відстані. Вона повинна становити не менше двох метрів до місця розміщення найбільш високих рослин. Останні повинні розташовуватися згідно висоті і формі, забарвленню і періоду цвітіння. На одній клумбі бажано висаджувати екземпляри схожої стилістики, які гармоніюють між собою і з навколишнім ландшафтом, малими архітектурними формами. Якщо вас цікавить каталог садовых цветов и растений, то радимо перейти за даним посиланням.

Оформити клумбу можна будь-якої форми — круглої, квадратної, овальної, прямокутної.

Хорошим рішенням для дачної ділянки стане ландшафтний стиль. Його особливістю є клумби неправильної форми. Вони покликані гармонійно доповнювати пейзаж, зберігаючи його природність. Найбільш ефектними експозиціями тут є міксбордери, групові посадки, рокарії, складні альпійські гірки, масиви.

Початківці-садівники нерідко вважають, що квітники з багаторічними рослинами можуть зберігатися без пересаджування рослин протягом тривалого періоду. Але така думка є помилковою. Тривале вирощування рослин на одному місці призводить до втрати їх декоративних якостей. Оновлювати клумби бажано кожні два роки.