Одяг як спосіб самовираження

Говорячи про одяг, в сучасному світі, ми в першу чергу маємо на увазі індивідуальність кожної людини. Одяг є тим загальнодоступним способом самовираження, скористатися яким може кожен. Не важливо, заробляєте Ви кілька тисяч доларів, або з труднощами збираєте кілька сотень, саме за допомогою одягу Ви здатні заявити про себе в будь-якому громадському місці.

5decc7ad2150ca55416daa043736f8eb-660x803Історія одягу почалася відразу ж після того, як первісна людина взяла у своє руки спис і молот. Навчившись вбивати тварин, вона почала використовувати шкуру в якості свого вбрання для того, щоб сховатися від холоду в нічний час доби. Сильніші і спритні мисливці носили більш красиві шкури, тих, кого фортуна не тішила, ходили, в чому попало. Пройде багато часу до того, як одяг набуде сучасний і звичний для нас вигляд, хоча, говорити про сучасність одягу досить важко. Так як один раз у кілька років вигляд одягу може змінюватися до невпізнанного і навіть здаватися нам занадто сміливим. І те, що ще вчора для нас було звичайним елементом гардеробу вже сьогодні стане немодною річчю. Однак зустрічаються і такі екземпляри, які залишаються в моді досить тривалий час.

Психологи вже давно помітили, що від того, який одяг ми носимо, багато в чому залежить і те, які почуття ми відчуваємо, а також який у нас характер. Так-так, одяг може говорити за нас. У другій половині 20 століття сформувалася величезна кількість різних напрямків і суб-культур, які сприяли самовираженню мас. Не оминула ця доля і одяг. За допомогою одягу кожна людина змогла відрито виражати свої погляди і світогляд. Прихильність до тієї чи іншої культури символізує бажання людини об’єднуватися в своєрідні касти однодумців, щоб відчувати себе спокійніше і захищеніше.

Одяг є одним з найяскравіших прикладів мінливості в сучасному світі. Мода на ті чи інші елементи одягу може змінюватися настільки часто, що навіть її законодавці не встигатимуть догоджати своїм шанувальникам. Адже мода формує світогляди, які в свою чергу впливають на моду. Парадокс, але це факт, визнаний усіма.