Очищення пральної машинки лимонною кислотою

Пральна машинка — незамінна помічниця по дому. З її допомогою виснажливий процес прання перетворився на щось малопомітне і при тому дуже швидке.

kak-ochistit-stiralnuju-mashinu-ot-nakipi-1Тільки ось з ладу наші «помічниці» виходять дуже швидко, головна проблема полягає в тому, що їх основний ворог — це наша водопровідна вода. А якщо вона ще й жорстка, то вік машинки взагалі недовгий. Так як бути і як зберегти пральну машинку довше?

Перше, що потрібно засвоїти — постійно промивати нагрівальні елементи і камеру, де гріється вода від накипу. Всі ми знаємо, накип це солі кальцію та інших елементів, що знаходяться в розчиненому стані у воді. А позбутися від них дуже просто, для цього використовують кислоти. Але ось з огляду на те, що в машинці перуться наші речі, сірчана або соляна кислота нам не підійде. Зате органічні кислоти, такі як лимонна, просто ідеальні.

Обов’язково перед початком чистки, переконайтеся, щоб під гумками в пралці не було нічого металевого, металеві предмети можуть окислюватися і зіпсувати гумову прокладку ущільнювача. У барабан або відсік для порошку, насипаємо сто або двісті грам лимонної кислоти. Далі виставляємо найтривалішу програму, температуру води 90-95 C і включаємо машинку. Під час чищення обов’язково прислухайтеся до того, як працює машинка. Якщо ваш апарат почав підозріло шуміти або гудіти, то це означає що в дренажній трубі застряг, великий шматок накипу, не переживайте вода все одно вийде, а після зупинки просто витягніть гидоту.

Після зупинки обов’язково уважно огляньте машинку, щоб в ній не було залишків накипу, відігніть краї гумової прокладки, приберіть крихти, що застрягли під ними, відкрийте злив і витягніть більші шматки.

Крім лимонної кислоти для чищення, можна використовувати оцет. Але найкраще підходять спеціальні порошки для очищення пральних машинок. У накипі накопичується і миючі засоби а їх органічні кислоти можуть і не здолати.