Очищаємо ніс і язик

Чи помічали ви, яким чином ми зазвичай очищаємо ніс і язик? Чистка носа ніяк не пов’язана з доглянутістю. Однак якщо у вас хронічний нежить вам буде потрібно проводити певні процедури.

79-2Ось одна з таких процедур:

1) Чайну ложку кухонної солі розчиніть в 400 мл води, все це налийте в пляшку.

2) Одягніть дитячу соску на горлечко пляшки. Зробіть в сосці отвір розміром 3-5 мм. Прийміть сидяче положення, на коліна поставте тазик.

3) У праву руку візьміть пляшку, постарайтеся вставити її в праву ніздрю, поверніть голову вліво, тримайте праве вухо трохи вище лівого, корпус слід нахилити вперед.

4) Дихайте спокійно через рот, через кілька секунд з лівої ніздрі почне витікати вода.

5) Після того, як витече приблизно половина пляшки води, виймайте соску, нахиляйтеся вперед, видихаючи через ніс.

6) Аналогічну процедуру повторюйте і з іншою ніздрею.

Очищаємо язик

Ця процедура є необхідною, якщо ви ведете здоровий спосіб життя. Інфекційні захворювання, тривалий прийом антибіотиків, порушення обміну речовин — ведуть до утворення нальоту на язиці. В першу чергу, наліт свідчить про захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Це призводить до запалення слизової оболонки язика, в тому числі і сосочків зі смаковими рецепторами. Таке явище називається — катаральне запалення язика. У людей з гастритом, ентеритом, запорами, язик розпухлий і збільшений в обсязі. Якщо ж гастрит пов’язаний зі зниженою кислотністю, то у таких людей язик злегка зменшений. Під час загострення таких хвороб як виразкова хвороба і захворювання дванадцятипалої кишки також може з’являтися наліт.

Наліт у здорової людини може з’явитися після всіляких застіль. На ранок язик як би «обкладений», однак протягом дня цей наліт сам зникає. Якщо ж подібний наліт не проходить, слід звернутися до лікаря.

Процедуру чистки язика необхідно проводити щодня і поєднувати з чищенням зубів. Використовуйте срібну ложку для очищення язика. Намагаючись дістати язиком до підборіддя, висуньте його якнайдалі, потім очистіть його ложкою в напрямку від кореня до кінчика. Такими нескладними маніпуляціями ви видалите весь наліт і слиз.