Об’єктивні переваги кремації

У багатьох людей є сильна відданість традиціям, яка змушує ставитися насторожено до нових тенденцій у всіх життєвих сферах. Але рано чи пізно необхідність змін очевидна, наприклад, вибір кремації замість традиційного поховання.

238578790 (1)Цей спосіб поховання набирає популярність, так як його доцільність обумовлена багатьма факторами, серед яких: перенаселення міст, стрімке розширення кладовищ, небезпечна екологічна ситуація та інші. Все про кремацію ви знайдете тут https://pohorony.com.ua/blog/krematsiya/ вже зараз.

Кремація має чимало переваг перед традиційним похованням. Перш за все, це економічне витрачання землі, адже території стандартних кладовищ з кожним роком розширюються все більше, займаючи приміські землі, які могли б використовуватися в інших цілях.

Ще один важливий момент — екологічна безпека кремації в порівнянні з традиційним похованням. Навіть побудовані у відповідності з усіма санітарними нормами кладовища можуть порушувати екологію ґрунтових вод і в цілому негативно впливати на навколишнє середовище. Кремація — абсолютно безпечна для екології процедура, а прах можна захоронити на свій розсуд — з використанням урни або без, що є навіть більш екологічним способом поховання.

Основні переваги:

 

  • Економічна перевага. Кремація обійдеться в два рази дешевше, ніж традиційне поховання. Це демократичний і прогресивний спосіб поховання, який може бути доступний для всіх верств населення, якщо буде здійснена популяризація кремації.
  • Естетичний аспект. Неможливо заперечувати естетичність поховання праху в порівнянні з традиційним обрядом. Здійснення поховальних традицій в разі кремації є можливим за участю представників різних релігійних конфесій.
  • Можливість вибору. Ті, хто проти традиційного поховання і обряду, можуть вибрати кремацію для себе або родича, який не залишив заповіту на цей рахунок.
  • Поховання праху може відбуватися на кладовищі при крематорії, якщо такої можливості немає, то можна захоронити прах на традиційному кладовищі. У такому випадку потрібно отримати згоду влади на проведення обряду поховання.
  • Захист від вторгнення. Нерідко традиційні, огороджені кладовища страждають від вандалів, які приносять шкоду будівлям і пам’яткам. У разі кремації вандалізм практично неможливий, особливо, якщо прах похований на спеціальному кладовищі при крематорії.

Переваги кремації очевидні, а серед недоліків можна виділити суб’єктивну неприйнятність і об’єктивну відсутність крематорію. Деякі люди з особистих причин можуть не обрати кремацію, а без крематорію проведення обряду є скрутним.

У всіх інших випадках кремація — це сучасний, прогресивний спосіб поховання, який володіє об’єктивними перевагами перед традиційним похованням.