Обладнання для кабінету біології в сучасній школі

pasted image 0 (19)

У наш час людина повинна мати цілісне уявлення про різні біологічні процеси і явища, взаємодії живих організмів з навколишнім середовищем. Тому в сучасній школі предмету «Біологія» – науці про життя на планеті Земля, приділяється особлива увага. Завдяки вивченню її розділів: природознавство, ботаніка, зоологія, анатомія людини, екологія, у школярів формується матеріалістичний світогляд, з розумінням принципів організації живих організмів від клітини до біосфери, цінності життя як такого у всіх його проявах і різноманітті, дбайливе ставлення до природи.

 

Ще у 1845 році відомий філософ і публіцист А. И. Герцен відзначав: «Без природознавства немає порятунку сучасній людині – вона безпорадна». Але оволодіння необхідними знаннями – це двосторонній процес праці вчителя і учня. І саме життя вимагає в наш час зміни стиль цієї роботи, перейти від екстенсивних засобів навчання до інтенсивних, що дозволить підвищити продуктивність праці за одиницю часу. Для цього вчителю необхідно свідомо і творчо вибирати найбільш раціональні форми і методи навчання.

Кабінет біології як клас-лабораторія
unnamed (2)

Пробудження у школярів інтересу до предмета, організація самостійної та науково-творчої роботи повинні бути пріоритетними напрямками в практичній роботі вчителя біології. Це можливо при створенні в школі кабінету-лабораторії з необхідною кількістю засобів наочності і сучасним оснащенням, а також організації технічних і санітарно-гігієнічних умов для проведення тематичних лабораторних практик, факультативних занять, гурткової роботи, зберігання кабінетного обладнання.

У приблизний перелік оснащення кабінету біології повинні входити:

  • Живі і не живі об’єкти природи: рослини у горщиках, колекції насіння, гербарії, опудала тварин і т.д.
  • Зображення природних об’єктів на малюнках, слайдах, діафільми, таблиці і схеми.
  • Об’ємні моделі структури ДНК, молекули білка, будови живої і рослинної клітини, а також муляжі скелета, торса, черепа, головного мозку, серця та інших органів людини.
  • Моделі-аплікації (https://labora.com.ua/catalog/navchalni_modeli), що ілюструють теми: еволюція хребетних й безхребетних організмів, будова клітини, біосинтез білка, моногібридне схрещування і ін.
  • Роздатковий матеріал: набори мікропрепаратів і дидактичних карток по розділах «ботаніка», «зоологія», «анатомія», «біологія».
  • Демонстраційні прилади: учнівський реанімаційний тренажер, дистилятор, тонометр та ін.
  • Устаткування для демонстрації дослідів і проведення лабораторних робіт. Наприклад, шкільні мікроскопи, лупи, термометри, пінцети, колби (https://labora.com.ua/catalog/kolbi), тощо.
  • ІКТ – засоби інформаційно-комунікативних технологій (магнітна / інтерактивна дошка, мультимедійний проектор або мультимедійний комплекс).

Оснащення «під ключ» для кабінету біології, а також інших шкільних дисциплін, можна замовити і купити в «ЛАБОРІ» – магазині навчального обладнання для сучасної школи. Всі товари відповідають санітарно-гігієнічних норм та наказу №704 Міністерства освіти і науки України. Доставка здійснюється по всій Україні.