Обклеювання стін шпалерами

Обклеювання стін шпалерами залишається найпоширенішим способом обробки приміщення. Навіть різноманітні сучасні оздоблювальні матеріали не змогли істотно знизити популярність шпалер. Це обумовлено, в першу чергу, тим, що шпалери дозволяють досить просто і з мінімальними витратами змінити стиль приміщення, за короткий час зробити інтер’єр свіжим і оригінальним.

oklejka-sten-oboyami-svoimi-rukamiОднак, для тих хто хоче виділитися потрібно обклеювати стіни не шпалерами, а використовувати декоративне покриття. Декоративне покриття стін панелями — це оригінальний, швидкий і безпечний спосіб обробки стін.

Сучасний ринок включає в себе найрізноманітніші типи шпалер, однак умовно шпалери можна розділити на наступні категорії: паперові шпалери, вінілові шпалери, текстильні шпалери, рідкі шпалери, бамбукові шпалери, фотошпалери, скловолокнисті шпалери, коркові шпалери та інші.

До речі, на сторінці http://yusi.com.ua/oboi-pod-pokrasku можна знайти також шпалери під фарбування відмінної якості та за вигідною ціною.

Обклеювання стін шпалерами відіграє в інтер’єрі подвійну роль — з одного боку, шпалери служать фоном для меблів і обстановки, а з іншого — є самостійним декоративним елементом. Також за допомогою шпалер можна змінити і візуальні пропорції приміщення. Наприклад, домогтися суворого і простого вигляду кімнати можна за допомогою одноколірних шпалер. Оздоблення маленьких кімнат буде гармонійним, якщо використовуються шпалери для стін з дрібним малюнком. Приховати нерівності стін допоможуть шпалери з шорсткою структурою.

Більшість сучасних шпалер стійкі до сонячних променів і крім того, їх нескладно тримати в чистоті. При цьому, деякі види шпалер дозволяють проводити вологе прибирання (миються), а інші допускають тільки обтирання сухою ганчіркою.

Все більшу популярність у споживачів набувають так звані мокрі шпалери. Їх особливість полягає в нанесенні на стіну відразу після опускання в воду. Зазначений вид шпалер стійкий по відношенню до різних видів забруднень і може прикрасити будь-який інтер’єр.

Також досить поширеним типом шпалер є пеноплен, який представляє собою пористий м’який матеріал із зображеними на ньому геометричними малюнками. Як правило, пеноплен застосовується при обробці прихожих, коридорів і нежитлових (офісних) приміщень. Перевагою таких шпалер є хороша звукоізоляція.

Для того, щоб визначити необхідну для обклеювання стін того чи іншого приміщення кількість шпалер (кількість рулонів), необхідно знати висоту приміщення, загальну довжину стін, площу наявних вікон і дверей. При цьому, необхідна кількість рулонів визначається за такою формулою: загальна площа всіх стін приміщення «мінус» загальна площа віконних і дверних прорізів. Результат ділиться на площу шпалер в 1 рулоні і округляється в більшу сторону.